- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Będzie jeszcze więcej miejsc dla pacjentów „covidowych” w Szpitalu Powiatowym w Bochni

- REKLAMA -

Bocheński szpital reorganizuje się, aby zgodnie z zaleceniami wojewody zwiększyć ilość łóżek dla pacjentów z koronawirusem. Obecnie jest ich 44, w tym siedem stanowisk z respiratorami.

-Przez cały czas zgłaszają się do nas pacjenci, którzy wymagają hospitalizacji. Aby zapewnić dla nich miejsce musimy przeorganizować pracę niektórych oddziałów. Sytuacja jest bardzo dynamiczna – mówi w rozmowie z portalem bochniazbliska.pl Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.

W tej chwili na 44 miejsca „covidowe” praktycznie wszystkie są zajęte. Chorzy z koronawirusem zostali ulokowani na oddziale chorób wewnętrznych II, intensywnej terapii, części chirurgii oraz SOR.

Wszystko wskazuje na to, że nowe miejsca zostaną zorganizowane na części oddziału opiekuńczo-leczniczego. Oddział zostanie podzielony na dwie części. W jednej z nich pozostaną pacjenci oddziałowi, w drugiej – oddzielnej – osoby z koronawirusem.

2 komentarze

2 Comments

 1. zszokowany

  30 października 2020 godzina 11:15

  ZOL w szpitalu to miejsce gdzie przebywają starsi, bardzo chorzy ludzie, całkowicie uzależnieni od pomocy innych.
  Gratuluję temu co wpadł na taki głupi pomysł aby tam położyć pacjentów z Covidem.
  Właściwie to w DPS na Karolinie też można jeszcze położyć covidowców, co za problem.

  • Paul

   30 października 2020 godzina 18:56

   Jak można było nie kupić działki obok szpitala, jak przez lata nie próbuje się zainwestować i zmodernizować budynek po „starym pogotowiu”, bądź sprzedać i wybudować obiekt dla potrzeb służby zdrowia..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra