- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Będzie jaśniej na dziewięciu przejściach w Brzesku i Jadownikach

- REKLAMA -

Jeszcze w tym roku dziewięć przejść dla pieszych w gminie Brzesko zyska dodatkowe oświetlenie.  Inwestycja mająca na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu kołowym i pieszym została zlecona przez Generalną Dyrekcje Dróg Krajowych i Autostrad, a jej realizację nadzoruje brzeski magistrat. Doświetlenie zostanie wykonane na pięciu przejściach w Brzesku i czterech w Jadownikach, w ciągu dróg administrowanych przez GDDKiA.

Prace ruszą  już w najbliższym czasie. Na mocy porozumienia zawartego z GDDKiA Urząd Miejski wyłonił wykonawcę tego zadania. Jest nim tarnowska firma ProSoft Piotra Kościółka. Koszt prac wynieść ma 212 790 złotych.  

Doświetlenie przejść zostanie wykonane w następujących lokalizacjach:

 • Brzesko, ul. Mickiewicza – przy wjeździe do parku Goetzów
 • Brzesko, ulica Kościuszki – przy wjeździe do szpitala
 • Brzesko, ulica Leśna – dwa przejścia przy zjeździe na autostradę
 • Brzesko, ulica Głowackiego – tuż przed granicą z Jadownikami (na wysokości firmy Proster)
 • Jadowniki, skrzyżowanie Krakowskiej z Zachodnią – dwa przejścia
 • Jadowniki, skrzyżowanie Krakowskiej z Radosną – dwa przejścia

Warto dodać, że tylko w tym roku zamontowano dziewięć ledowych latarni wzdłuż ulicy Siostry Katarzyny Przybytniak w Mokrzyskach. W tej same miejscowości uruchomiono dodatkowe punkty oświetleniowe przy ulicy Gminnej i na Trakcie Królewskim. Podobną inwestycję zrealizowano przy ulicy Promiennej w Sterkowcu. Jeszcze w tym roku nowe oświetlenie pojawi się przy ulicy Siostry Faustyny w Mokrzyskach oraz przy ulicy Granicznej w Porębie Spytkowskiej.  

1 Komentarz

1 Komentarz

 1. Tobik3

  20 października 2021 godzina 22:45

  Jeśli to mają być kolejne migające światełka oślepiające kierowców i kompletnie zaciemniające sytuację na przejściu dla pieszych to szkoda czasu i pieniędzy, to wręcz dywersja działająca odwrotnie, to pieszego ma być widać, proponuję fotokomórkę i halogen , który będzie oświetlał pieszego bezpośrednio przed przejściem i na przejściu….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra