Wydarzenia

Adam Smołucha dyrektor szpitala w Brzesku wydał oświadczenie: Swoją 27-letnią misję, bo tak traktowałem swoją pracę w brzeskim szpitalu, uważam za zakończoną

Dyrektor Szpitala Powiatowego w Brzesku wydał dziś oświadczenie. Jest ono odpowiedzią na sytuację związaną z konkursem na szefa tej placówki.

Oświadczenie p.o. Dyrektora SPZOZ w Brzesku, Adama Smoluchy w związku z konkursem na stanowisko Dyrektora SPZOZ w Brzesku.

„W miniony poniedziałek, poprzez lokalne media dotarła do mnie i do szpitala informacja o  ponownym braku rozstrzygnięcia konkursu na stanowisko Dyrektora szpitala.

Dla mnie osobiście jest to wynik zaskakujący, ponieważ wcześniej byłem zapewniany o wsparciu dla mojej osoby na stanowisko Dyrektora, a za moją kandydaturą przemawiały zarówno moje dotychczasowe doświadczenie oraz fakt, że kierowany przeze mnie brzeski szpital rozwijał się dobrze pomimo bardzo trudnej sytuacji w ochronie zdrowia w ostatnich latach. Realizowaliśmy liczne projekty, pozyskiwaliśmy fundusze zewnętrzne i nową kadrę medyczną.

Osiągnięcia brzeskiego szpitala były dostrzegane także na arenie ogólnopolskiej – w tym okresie szpitalowi przyznano wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, wśród nich: certyfikat akredytacyjny Ministra Zdrowia, liczne certyfikaty jakości, tytuł Lidera Informatyki, Lidera zarządzania, czy tytuł Bezpieczny Szpital.

Zbieg okoliczności sprawił, ze dzisiaj jako Dyrektor będę odbierał w Warszawie przyznaną brzeskiemu szpitalowi nagrodę Bezpieczny Szpital – Inspiracje Przyszłości. Nagroda została przyznana szpitalowi za utworzenie strefy izolacji dla pacjentów z chorobą zakaźną przy szpitalnym oddziale ratunkowym. Innowacyjność projektu polega na zastosowaniu wydajnych systemów oczyszczania powietrza, uniemożliwiających rozprzestrzenianie się czynników chorobotwórczych.

Pomimo tych osiągnięć, komisja konkursowa kierowana przez Pana Andrzeja Potępę, Starostę Brzeskiego, w której większość stanowili Radni Powiatu Brzeskiego, uznała że szpitalem będzie kierowała inna osoba. W związku z takim  rozstrzygnięciem, jak to zostało przekazane przez Starostę Andrzeja Potępę, Zarząd Powiatu już w trybie pozakonkursowym wskaże w najbliższym czasie nowego Dyrektora. Traktuję tą zapowiedź także jako deklarację władz powiatu za wzięcie pełnej odpowiedzialności za sytuację w szpitalu i dalszy jego rozwój.

Ja swoją 27 letnią misję, bo tak traktowałem swoją pracę w brzeskim szpitalu, uważam za zakończoną. W momencie wskazania nowego Dyrektora, po przekazaniu wszystkich bieżących spraw, chcę rozwiązać umowę i opuścić szpital w Brzesku.

Życzę nowemu Dyrektorowi sukcesów w prowadzeniu szpitala. Wszystkim Pracownikom szpitala serdecznie dziękuję za lata wspólnej, owocnej pracy i proszę o zrozumienie podjętej przeze mnie decyzji.”

Adam Smołucha,
p.o. Dyrektora SPZOZ w Brzesku

29 komentarzy

29 Comments

 1. Avatar

  Anna

  30 września 2021 godzina 13:06

  To ogromna strata dla Szpitala ze tak świetny specjalista i bardzo dobry dyrektor który zawsze był otwarty na potrzeby pacjentów i personelu odchodzi … ogromny błąd starostwa który za pewne będzie żałować tej decyzji.

  • Avatar

   Gość

   30 września 2021 godzina 20:28

   Pisz prawdę klakierze personel go lubił ,śmiechu warte

   • Avatar

    Anonim

    01 października 2021 godzina 08:09

    Jak dobrze to trzeba zniszczyć . Po co naprawdę mają być pacjenci dobrze traktowani . A może za mało odeszło na tamten świat. Czy ktoś odpowie za tojeżeli szpital zacznie upadać. A może o to chodzi

    • Avatar

     Finansista

     01 października 2021 godzina 15:29

     Naprawdę wspaniały dyrektor.. szkoda wielka. Ciekawe jaki specjalista i z jakiej partii…??? Przyjdzie

    • Avatar

     Anonim

     01 października 2021 godzina 16:29

     Lizusy!nikt po nim z personelu nie bedzie płakał.ale jest ktoś gorszy od niego też by pasowało zeby nie było tej osoby

    • Avatar

     Gosc.

     08 października 2021 godzina 19:47

     Odchodzi zbyt późno niestety.
     Zniszczył wielu ludzi.

   • Avatar

    Były pacjent

    01 października 2021 godzina 08:21

    Nie wiem, skąd te certyfikaty, skoro dochodzi do zakażeń pacjentów powodujących zagrożenie życia, a lekarze nabierają wody w usta i udają, że nic się nie stało. Oburzające!!!

    • Avatar

     Xxx

     01 października 2021 godzina 21:23

     Gosciu! Dyrektor nie jest do kochania to czlowiek, ktory jest powolamy do zarzadzamia !!! To zasadnicza roznica.

   • Avatar

    Pacjent

    01 października 2021 godzina 08:27

    Skąd te certyfikaty? Pacjenci zakażeni w szpitalu bakteriami powodującymi zagrożenie życia, fałszowanie dokumentacji. Tragedia!!!

   • Avatar

    Oko

    01 października 2021 godzina 10:51

    I to jest właśnie początek końca tej placówki. Gratuluje Panu Staroście!

  • Avatar

   Małgorzata

   08 października 2021 godzina 09:23

   Mam bardzo złe wspomnienia z Panem Smołucha po pobycie mojej mamy na oddziale geriatrii szpitala w Brzesku. Oschły okrutny lekarz.

 2. Avatar

  Giśc

  30 września 2021 godzina 14:41

  Nie dziwi mnie fakt braku roztrzygniecia konkursu na dyrektora szpitala w Brzesku.Od dawna tak postępują przy konkursach układy ukladziki kolesiostwo i znajomości coś za coś to jest Urząd Starosty. Tylko czekać kiedy skończy się temu Panu
  Kadencja i niech wróci na tą swoją wiochę.

 3. Avatar

  Bochnianka

  30 września 2021 godzina 15:38

  To wielka szkoda, że pan dr Adam Smolucha odchodzi. Cieszy się wspaniałą opinia wśród pacjentów. Nie jestem mieszkanka Brzeska, ale wielokrotnie słyszałam wypowiedzi, z których wynikało, że to pracowity, uczciwy człowiek, wybitny menadżer i oddany swojej profesji lekarz. Szkoda, że wartościowi ludzie nie odchodzą ze stanowisk w atmosferze wdzięczności za włożony trud.

 4. Avatar

  Iga

  30 września 2021 godzina 17:01

  Panie Dyrektorze dziękujemy za wspaniałe prowadzenie placówki a fakt ,który ma miejsce wogole mnie nie dziwi. Dzisiaj nie popiera się lepszych doświadczonych zaangazowanych tylko tych którzy mają plecy jeszcze raz wielkie dzieki

 5. Avatar

  Ktosia

  30 września 2021 godzina 20:35

  Widzę tylko wpisy pracowników z trzeciego pietra.Popytajcie personel medyczny o prawdziwą opinię.

  • Avatar

   Obcy

   01 października 2021 godzina 15:31

   Powróciła karma

 6. Avatar

  maciek

  01 października 2021 godzina 07:51

  czyli PiS pogoniony ze szpitala. Niech Pan się nie martwi Pani Poseł nie zostawi w potrzebie.

 7. Avatar

  maximus

  01 października 2021 godzina 09:47

  No i nagroda przeszła mi koło nosa

 8. Avatar

  Gość

  01 października 2021 godzina 10:07

  Szpital w Brzesku to porażka lekarze mieli wyjebane na pacjentów powini wylecieć wszyscy bez wyjątku i zamknąć ten przybytek piepszone dziady a nie lekarze

  • Avatar

   Anonim

   01 października 2021 godzina 12:32

   Gościu, że jesteś pieniaczem , a do tego tumanem(piepszone) to widać- to się leczy w innym szpitalu…

  • Avatar

   Anonim

   01 października 2021 godzina 12:43

   Słuchaj ,,Ktosia”, aż dziw, że niektórzy z tego personelu medycznego już dawno nie wylecieli, patrząc na ich podejście do pacjentów i obowiązków dane- mi było poobserwować.

 9. Avatar

  obserwator

  01 października 2021 godzina 12:45

  Słuchaj ,,Ktosia”, aż dziw, że niektórzy z tego personelu medycznego już dawno nie wylecieli, patrząc na ich podejście do pacjentów i obowiązków dane- mi było poobserwować.

 10. Avatar

  Anonim

  01 października 2021 godzina 19:33

  Wygląda na to że od początku wszystko zostało ustalone w gabinecie a obie tury wyborów były zwyczajna fikcja komisja więc wywiązała się wywiązała wzorowo

 11. Avatar

  Marcel

  01 października 2021 godzina 23:03

  Powracająca fala? Niech Pan Dyrektor się zastanowi komu zrobił tak samo.

 12. Avatar

  Pigwa

  03 października 2021 godzina 07:04

  Panie doktorze proszę się nie dziwić ze nie ma Pan poparcia ze strony Starosty tak jest od kiedy ten Pan objął urząd Starosty. Niesprawiedliwy liczą się tylko jego ludzie których on uważa. Konkursy to pic na wodę zawsze jest wiadomo że to ustawka. Przy
  Każdym konkursie wiadomo jest ze przejdzie znajomy znajomego.Najsmiesniesze jest w tym to , że przechodzi ostatni w konkursie Baran na niczym się nie znającym ale w oczach oceniających nie ma równych alfa i Omega.

  • Avatar

   Anonim

   04 października 2021 godzina 09:58

   Cholera! nie rozumiem…Dyrektor miał być niby z PIS-u- to te gwiazdy dwojga nazwisk z pożal się Boże komisji głosowały przeciw niemu? Prawdopodobnie to te nowe standardy: poprzednicy wyrzynali innych, a oni swoich, oczywiście pod patronatem szczurki. Ciekawe, co jest głównym spoiwem tej koalicji. Na pewno wkrótce się okaże!

 13. Avatar

  Anonim

  07 października 2021 godzina 14:32

  Jest!!!Super fachowiec- szpital ma nową super dyrektorkę. O jej niebywałych kompetencjach dowiemy się zaraz z waresiakowego soku z buraka. Brawo! brzeska kliko PO, PSL no i PIS ze szczególnym wyróżnieniem pani poślicy. Wierzę, że Pan Bóg nierychliwy, ale sprawiedliwy i każdy dostanie to, na co zapracował…

  • Avatar

   Widz

   08 października 2021 godzina 19:51

   Pan wie jak się ustawia konkursy i przetargi doskonale…..lata praktyki

 14. Avatar

  obserwator

  09 października 2021 godzina 13:26

  Coś nieprawdopodobnego! Po co nowa super dyrektor miała ślęczeć nad jakimiś wizjami szpitala, skoro mogła bezstresowo zająć dyrektorski fotel…A wizje? jako protokolantka ,,tzw konkursu” miała gotowe- dostarczyli jej kandydaci, również jej szef- dyrektor Smołucha! Określając tę panią, nasuwającą się nazwą pewnego zwierzątka, możnaby to zwierzę skrzywdzić. A wszystko to pod okiem super komisja( bez prof.Wordliczki, który ponownie nie dał się w tę farsę wciągnąć). Wydaje mi się, że szpital nie zasłużył sobie na takie,,coś”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra