- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

65-latek kierował audi mając we krwi ponad 2 promile alkoholu!

- REKLAMA -

Do obywatelskiego ujęcia doszło kilka dni temu tuż przed godziną 22:00 w pobliżu jednego z supermarketów w Brzesku. Dzięki postawie czterech mężczyzn zatrzymano pijanego kierowcę. Nieodpowiedzialnemu 65-latkowi, który prowadził audi a4, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu, grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

W czwartek ( 30.12.br.) tuż przed godziną 22:00 dwie osoby podróżujące samochodem drogą krajową nr 95 zaczęły podejrzewać, że poruszający się przed nimi kierowca audi a4 może być nietrzeźwy o czym mógł świadczyć jego styl jazdy.

Audi w pewnym momencie skręciło z drogi krajowej w jedną z ulic przy centrum handlowym, a następnie jechało pod prąd i jadąc „zygzakiem” o mało nie najechało na zaparkowane w pobliżu pojazdy.

Świadkowie tego zdarzenia, utrzymując cały czas kontakt wzrokowy poprzedzającym pojazdem  zadzwonili po swoich znajomych, którzy przebywali w pobliżu i wspólnie postanowili sprawdzić czy ich przypuszczenia okażą się prawdziwe.

Kiedy kierujący audi zatrzymał się w pobliżu jednego z supermarketów, jeden ze świadków pod pretekstem zapytania o zapalniczkę skłonił kierującego do otwarcia drzwi. Wtedy też poczuł od niego silną woń alkoholu. 

Bez chwili zawahania poprosił tego kierującego o wyciągnięcie kluczyków ze stacyjki chcąc udaremnić mu dalsza jazdę.  Kierujący wybiegł jednak z samochodu i uciekał w kierunku sąsiadujących ulic.

Świadkowie powiadomili w międzyczasie telefonicznie o zdarzeniu policję, a sami podjęli za tym mężczyzną pościg. Dyżurny z komendy w Brzesku skierował na miejsce patrole i dzięki uzyskanym od świadków informacjom zdołali oni zatrzymać zbiegłego kierującego.

Funkcjonariusze poddali 65-letniego kierującego badaniu na zawartość alkoholu, które wykazało ponad 2 promile. Zatrzymany przez policjantów nietrzeźwy kierowca stracił prawo jazdy. Wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu sądowy zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat, wysoka grzywna oraz do 2 lat więzienia. Na uznanie zasługuje zachowanie świadków, którzy zareagowali, widząc zagrożenie na drodze.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    Darek

    04 stycznia 2022 godzina 06:30

    Jakie do, wsadzić do ciupy i koniec.
    I nie ujęcia tylko zatrzymania ☺️.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra