- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

52-latek z Borzęcina w piwnicy urządził uprawę konopi indyjskich ZDJĘCIA

- REKLAMA -

Zarzuty uprawy znacznej ilości konopi indyjskich usłyszał 52-letni mieszkaniec gminy Borzęcin, u którego w piwnicy budynku gospodarczego znaleziono nielegalną plantację.

Policjanci z wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wraz z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku weszli na teren jednej z posesji w gminie Borzęcin i zlikwidowali nielegalną plantację konopi, założoną w piwnicy budynku gospodarczego.

Podczas sprawdzania pomieszczeń gospodarczych policjanci po odsunięciu szafy zauważyli dziurę w ścianie, a za nią drabinę prowadzącą do piwnicy budynku. To właśnie tam odkryli uprawę konopi indyjskich.

Pomieszczenie było specjalnie przygotowane, wentylowane i oświetlone z  doprowadzoną instalacją elektryczną. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 83 sadzonki tych roślin w różnej fazie wzrostu, a 52-latek u którego odkryto hodowlę, został zatrzymany.

Na podstawie zebranego przez śledczych materiału dowodowego, mężczyzna usłyszał zarzuty uprawy znacznej ilości narkotyków. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego. Grozi mu 8 lat więzienia.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra