- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

52-latek kierował volkswagenem mając ponad 2 promile alkoholu we krwi

- REKLAMA -

Mieszkaniec powiatu brzeskiego ujął, a następnie przekazał policjantom kompletnie pijanego kierowcę. 52-latek, który kierował volkswagenem miał ponad 2 promile alkoholu we krwi.

1w niedzielę po godz. 18, policjanci otrzymali informację o ujęciu nietrzeźwego kierującego w miejscowości Gnojnik. Na miejscu funkcjonariusze zastali zgłaszającego, który poinformował, że będąc na parkingu zauważył kierującego volkswagenem, który podjechał przed sklep i wysiadając z pojazdu zataczał się.

Zgłaszający widząc to postanowił do niego podejść i wówczas wyczuł od niego silną woń alkoholu. Natychmiast wyciągnął kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając mu dalszą jazdę i powiadomił o tym policjantów.

Funkcjonariusze przejęli nietrzeźwego, którym okazał się 52-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Jazda w stanie nietrzeźwości zagrożona jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.


Na uznanie i podziękowania zasługuje postawa mieszkańca powiatu, który widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierującego uniemożliwił mu dalszą jazdę.

Widząc nietrzeźwego kierującego nie bądźmy obojętni, reagujmy. Wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112 – apelują policjanci

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra