- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

43-latek w terenie zabudowanym jechał 110 km/h. Stracił prawo jazdy, dostał też wysoki mandat!

- REKLAMA -

Utratą prawa jazdy na trzy miesiące oraz wysokim mandatem zakończyła się jazda 43-latka. W terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 60 km/h.

W środę w Tymowej policjanci z brzeskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki hyundai. Powodem zatrzymania było przekroczenie prędkości. Okazało się, że 43-letni kierujący lekceważąco podszedł do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Pomiar na urządzeniu do mierzenia prędkości wskazał 110 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje 50km/h.

Kierujący stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Został ukarany wysokim mandatem w kwocie 1500 złotych, a na jego kontro trafiło 13 punktów.

Pamiętajmy, że jeżeli kierujący po raz drugi przekroczy prędkość o 50 km/h w terenie zabudowanym wówczas czas zatrzymania dokumentu zostanie wydłużony do 6 miesięcy. W przypadku kolejnego tego samego wykroczenia należy się liczyć z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Warto też pamiętać o surowych konsekwencjach finansowych. Sytuacja ta dotyczy złamania przepisów z tej samej grupy w ciągu 2 lat od ostatniego wykroczenia. Jeżeli tak się stanie, mandat drogowy będzie dwukrotnie wyższy niż dotychczas.

4 komentarze

4 Comments

 1. Avatar

  jasio

  31 marca 2023 godzina 10:27

  a ja spotykam sie codziennie z takim wykroczeniem….w Proszowkach, Baczkowie itd. Wiecej kontroli po 2 patrole bo światlami migają bez przerwy i wszyscy wtedy zwalniaja,

 2. Avatar

  Kierowca

  31 marca 2023 godzina 11:29

  Dla mnie Policjanci to nieroby i lenie, po służbie przekraczają prędkość jak każdy ,tylko oni nie dostają mandatów bo jasne że „swoim ” nie dają.
  Tyle w temacie

 3. Avatar

  Kierowca normalny

  31 marca 2023 godzina 11:31

  Dla mnie Policjanci to nieroby i lenie, po służbie przekraczają prędkość jak każdy ,tylko oni nie dostają mandatów bo jasne że „swoim ” nie dają.
  Tyle w temacie

 4. Avatar

  Bochnianin

  31 marca 2023 godzina 14:50

  Za niskie te mandaty, co to 1500 zł dla „biznesmena”…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra