- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

36-latek ze Szczurowej za znęcanie się nad żoną odpowie przed sądem

- REKLAMA -

Policjanci z Posterunku Policji w Szczurowej zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu brzeskiego. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad żoną, uszkodzenia mienia, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. 36-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Otrzymał także prokuratorski nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania, zakaz zbliżania i kontaktu z pokrzywdzoną oraz policyjny dozór.

28 maja w godzinach południowych policjanci z Posterunku Policji w Szczurowej podjęli interwencję wobec 36-letniego mieszkańca powiatu brzeskiego, który szukając swojej żony, przyszedł do domu członków rodziny i wywołał awanturę. Ponadto mężczyzna cegłą wybił u nich szybę w oknie, po czym odjechał samochodem z miejsca zdarzenia. Został on zatrzymany po pościgu przez policjantów. Badanie stanu jego trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila.

Policjanci z posterunku Policji w ciągu kilkudziesięciu godzin zebrali dowody świadczące o tym, że 36 – latek dopuszczał się już wcześniej znęcania psychicznego oraz gróźb karalnych wobec swojej żony.

Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania psychicznego nad żoną, uszkodzenia mienia, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i niezatrzymania się do kontroli drogowej. Ponadto mając na względzie ochronę pokrzywdzonych, funkcjonariusze wystąpili do Prokuratury Rejonowej w Brzesku z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego środków zapobiegawczych.

Wczoraj, 30 maja 36-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Brzesku, gdzie usłyszał zarzuty. Ponadto prokurator zastosował wobec niego  nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania, zakaz zbliżania i kontaktu z pokrzywdzoną oraz policyjny dozór. Podejrzany w asyście policjantów udał się do miejsca zamieszkania, z którego zabrał rzeczy osobiste. Za przestępstwa, których się dopuścił, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra