- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

35 mln złotych na budowę obwodnicy Szczurowej! Inwestycja ma ruszyć w przyszłym roku

Dobre wieści dla mieszkańców Szczurowej w powiecie brzeskim. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Premier Mateusz Morawiecki poinformował o wsparciu budowy obwodnicy tej miejscowości. Południowa obwodnica Szczurowej wyprowadzi z tej miejscowości ruch tranzytowy. Na to zadanie zapisano 35 mln złotych w ramach budowy 50 obwodnic w ciągu dróg wojewódzkich.

– Cieszę się, że kolejny ważny dla naszego regionu projekt otrzymał dofinansowanie, bardzo mi na tym zależało. Inwestycja w Szczurowej przyczyni się do zdecydowanej poprawy bezpieczeństwa – podkreśla w rozmowie z portalem bochniazbliska.pl poseł Józefa Szczurek-Żelazko.

Zadowolenia nie kryje także Zbigniew Moskal, wójt gminy Szczurowa.

– Na te inwestycję czekamy od dawna. Zwłaszcza mieszkańcy Szczurowej i Rylowej, którzy najbardziej odczuwają uciążliwości związane z dużym ruchem samochodów ciężarowych, które przejeżdżają obok ich domów – mówi w rozmowie z portalem bochniazbliska. pl – wójt Zbigniew Moskal.

W ramach południowej obwodnicy Szczurowej powstanie blisko 4,5 kilometra drogi klasy G, w tym dwa ronda i dwa skrzyżowania skanalizowane. W planach są też przepusty i przejścia dla zwierząt. Całkowity koszt inwestycji, która ma być realizowana w latach 2022-24, to 59 mln zł.

Obecnie trwa procedura wykupu gruntów pod to zadanie, za które płacą po połowie samorząd Szczurowej i województwo Małopolskie. Jest już prawomocna decyzja środowiskowa, pozwolenie na budowę i projekt.

W ramach inwestycji zostanie przebudowany fragment drogi wojewódzkiej nr 964 oraz drogi wojewódzkiej nr 768. Rozbudowana zostanie również droga gminna 250545K. W sumie inwestycja będzie realizowana na terenie Niedzielisk, Szczurowej, Rylowej w gm. Szczurowa oraz Borzęcina w gm. Borzęcin

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra