- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

30 osób z Ukrainy znalazło schronienie w partnerskim mieście Bochni

Fot. UM w Bochni
- REKLAMA -

W piątkowy poranek 30 uchodźców z Ukrainy wyjechało z Bochni do partnerskiego miasta Solnego Grodu w Niemczech – Bad Salzdetfurth. Pomoc dla obywateli Ukrainy zorganizowana została we współpracy pomiędzy samorządami obu miast.

W siostrzanym mieście Bochni przygotowano dla tych osób miejsca pobytu w warunkach domowych. Mają oni zapewnioną opiekę lekarską, wsparcie socjalne i wszelkie inne świadczenia niezbędne do godnego życia w Niemczech.   

Do Bochni przyjechał konwój składający się z pięciu busów z pełnym wyposażeniem do transportu dzieci, dorosłych, a nawet zwierząt. Kierowcy to strażacy z tamtejszej jednostki straży pożarnej oraz osoby prywatne. Nad całością czuwał Honorowy Ambasador Królewsko-Górniczego Miasta Bochnia, mieszkający na stałe w Bad Salzdetfurth – Jan Ludyga.

Podróżujący wyposażeni zostali w prowiant na drogę, który przygotował i przekazał w darze właściciel Gospody nad Rabą – Henryk Kołdras.

Burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński składa podziękowania na ręce włodarza partnerskiego miasta Bad Salzdetfurth – Björna Gryschki za taki szybki odzew i zorganizowanie pomocy dla obywateli Ukrainy.

Wydział Promocji i Rozwoju Miasta, który zajmował się koordynacją tego wyjazdu składa podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowani byli w to przedsięwzięcie.  

2 komentarze

2 Comments

 1. Avatar

  Zatankowany

  18 marca 2022 godzina 20:29

  Na co te okulary p.sloneczne jakby był lipiec i plus 30 hmm.Szpan i fun ale nie przystoi

 2. Avatar

  smutek

  20 marca 2022 godzina 09:57

  Szpan, jak szpan, ale w sumie robienie sobie zdjęć z osobami tak doświadczonymi przez los, którym na pewno nie do śmiechu i nie do zdjęcia… Ale trzeba się pokazać, wykazać, jak miasto partnerskie załatwiło sprawę za kogo innego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra