- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

28-latek, który nocą okradał samochody w Brzesku, wpadł w ręce policji

- REKLAMA -

Brzescy kryminalni ustalili, a następnie zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za liczne włamania oraz kradzieże, do których doszło na przełomie października i listopada na terenie powiatu brzeskiego. Zatrzymany usłyszał 14 zarzutów.

Śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku pracując nad sprawami kradzieży i włamań, do jakich dochodziło na terenie powiatu ustalili, że szereg z nich zostało dokonanych przez tego samego sprawcę.

– Okazał się nim 28 – letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który w przeszłości był już wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu – wyjaśnia Grzegorz Buczak z KPP w Brzesku.

Pod koniec października br. w nocy,  mężczyzna przejeżdżając obok jednej z posesji na terenie powiatu brzeskiego, zauważył pozostawiony przed ogrodzeniem samochód osobowy. Ponieważ w pobliżu nie było nikogo, postanowił sprawdzić, czy pojazd jest zamknięty i czy wewnątrz  przypadkiem nie znajdują się przedmioty,  które można byłoby zabrać.

Pokonując zamek bagażnika ukradł  z wnętrza  pilarkę spalinową. Kilka dni później, także w nocy, wszedł na teren prywatnej posesji, a następnie z niezamkniętego budynku gospodarczego ukradł  pilarkę spalinową oraz zestaw kluczy naprawczych.

Na początku listopada br. sprawca znów pojawił się na terenie powiatu brzeskiego. Z samochodu na jednej z prywatnych posesji ukradł portfel z pieniędzmi, kartami płatniczymi oraz dokumentami.  Następnie przy użyciu tych skradzionych kart kilkukrotnie dokonał transakcji płatniczych.

28-latek został zatrzymany i usłyszał 14 zarzutów  kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Wobec mężczyzny prokurator zastosował dozór policyjny. Z uwagi na działanie w warunkach recydywy, grozi mu teraz kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra