- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

23 mln zł na budowę obwodnicy Szczurowej z Województwa Małopolskiego

- REKLAMA -

Kolejna dobra wiadomość dla mieszkańców Szczurowej w powiecie brzeskim. Do budowy obwodnicy tej miejscowości Województwo Małopolskie dokłada 23 mln zł. O wsparciu poinformowała Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego.

To oznacza, że na realizację tej ważnej i potrzebnej dla całego regionu inwestycji, która wyprowadza z tej miejscowości ruch tranzytowy, są już prawie wszystkie potrzebne fundusze. Pod koniec grudnia zadanie zapisano w planach budowy 50 obwodnic w ciągu dróg wojewódzkich, przeznaczając na inwestycję 35 mln zł.

– Teraz mamy kolejne wsparcie, tym razem z Województwa Małopolskiego. Możemy więc spokojnie przystępować do realizacji tego zadania – podkreśla Zbigniew Moskal wójt Szczurowej w rozmowie z portalem bochniazbliska.pl.

Przypomnijmy, że w ramach południowej obwodnicy Szczurowej powstanie blisko 4,5 kilometra drogi klasy G, w tym dwa ronda i dwa skrzyżowania. W planach są też przepusty i przejścia dla zwierząt. Całkowity koszt inwestycji, która ma być realizowana w latach 2022-24, to 59 mln zł.

Obecnie trwa procedura wykupu gruntów pod to zadanie, za które płacą po połowie samorząd Szczurowej i województwo Małopolskie. Jest już prawomocna decyzja środowiskowa, pozwolenie na budowę i projekt.

W ramach inwestycji zostanie przebudowany fragment drogi wojewódzkiej nr 964 oraz drogi wojewódzkiej nr 768. Rozbudowana zostanie również droga gminna 250545K. W sumie inwestycja będzie realizowana na terenie Niedzielisk, Szczurowej, Rylowej w gm. Szczurowa oraz Borzęcina w gm. Borzęcin

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra