- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

22-latek z Bochni ukrywał w domu blisko pół kilograma różnego rodzaju narkotyków

- REKLAMA -

Policjanci Wydziału Kryminalnego w Bochni zatrzymali 22-letniego mieszkańca Bochni, który kierował pod wpływem narkotyków i posiadał  prawie 0,5 kg narkotyków, na które składały się: marihuana, amfetamina, mefedron i tabletki ekstazy. Sąd Rejonowy w Bochni zastosował wobec niego 3 miesięczny areszt. 

Bocheńscy policjanci w ramach walki z przestępczością narkotykową systematycznie zatrzymują osoby, które są w posiadaniu zakazanych substancji. W ostatnim czasie wykonane wcześniej ustalenia doprowadziły ich do mieszkańca Bochni, który mógł  posiadać znaczne ilości środków odurzających i psychotropowych. Chcąc zweryfikować posiadane materiały, funkcjonariusze udali się w rejon miejsca zamieszkania mężczyzny.

Po krótkim czasie oczekiwania rozpoznali podejrzanego, który kierował przejeżdżającym obok nich samochodem osobowym. Policjanci zatrzymali pojazd i wylegitymowali kierującego, a następnie zgodnie z posiadanymi informacjami, sprawdzili 22-latka pod kątem posiadania zakazanych substancji. Przypuszczenia potwierdziły się. W trakcie przeszukania przy mieszkańcu Bochni znaleźli woreczki strunowe z białą substancją, którą następnie zbadano testerem.

Wynik potwierdził, że znaleziony przy 22-latku produkt to amfetamina. W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany.  W następnej kolejności kryminalni sprawdzili pojazd, którym poruszał się mężczyzna. Mieszkaniec Bochni przyznał się, że w volkswagenie znajdują się zakazane substancje. Policjanci znaleźli kilka pudełek z zawartością woreczków strunowych, a znajdujące się w workach substancje zbadano testerem. Wynik wskazał na marihuanę i amfetaminę.


Po tych czynnościach kryminalni udali się do miejsca zamieszkania 22-latka, gdzie w trakcie przeszukania znaleźli i zabezpieczyli kolejne środki narkotyczne tj. mefedron, amfetaminę, tabletki ekstazy oraz marihuanę. W mieszkaniu mężczyzny znaleziono również dwie wagi, które zabezpieczono.  Łącznie funkcjonariusze zatrzymali i zabezpieczyli 67,15 g marihuany, 261,71 g amfetaminy, 99,08 g mefedronu oraz 23 sztuki tabletek ekstazy. 


W związku z tym, że mężczyzna kierował samochodem został również przebadany na zawartość alkoholu i narkotyków w organizmie. Drugie z badań wskazało wynik pozytywny dlatego pobrano mu krew do dokładniejszych  badań.


Mężczyzna usłyszał w prokuraturze zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, a 11 sierpnia br. Sąd Rejonowy w Bochni zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków lub substancji psychotropowych zgodnie z obowiązującymi przepisami, grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    Bochnianin

    24 sierpnia 2022 godzina 16:52

    I dobrze tak gnojkowi, łatwych pieniędzy mu się zachciało, powinien dostać solidny wyrok…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra