- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

18-latek z Rumunii chciał okraść sklep, przeszkodził mu w tym policjant

- REKLAMA -

Kilka butelek drogiego alkoholu, słodycze a także kosmetyki i chemię chciał wynieść z jednego ze sklepów w Czchowie 18-latek z Rumunii. Mężczyznę, który z wypełnionym po brzegi sklepowym wózkiem, ominął kasę, zauważył policjant.

W poniedziałek (08.02.) policjant z KPP w Brzesku w czasie wolnym od służby przebywał na zakupach w jednym z supermarketów mieszczących się na terenie Czchowa. Jego uwagę przykuło zachowanie mężczyzny, który napełnił wózek różnymi artykułami (w tym kilkoma butelkami alkoholu), ominął kasy i wyszedł ze sklepu nie uiszczając zapłaty. 

Mężczyzna po załadowaniu towaru do samochodu odjechał z parkingu.  Tuż za nim podążył swoim prywatnym samochodem policjant z Czchowa.

Funkcjonariusz o swoich przypuszczeniach dotyczących kradzieży mienia  niezwłocznie powiadomił umundurowanych policjantów z Komisariatu Policji w Czchowie, którzy w wyniku podjętych czynności zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za tą kradzież.

Policjanci odzyskali cały towar, który powrócił na sklepowe półki.  Sprawca kradzieży 18-letni obywatel Rumunii, usłyszał zarzut kradzieży. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. John

    10 lutego 2021 godzina 23:31

    A czy ustawowym zadaniem Policji nie jest aby przeciwdziałanie popełnianiu przestępstw? Oczywiście tak. Więc policjant powinien zapobiec dokonaniu kradzieży ot choćby na etapie usiłowania i nie dopuścić do jego popełnienia. Dziwne, że chwalą się takim błędem – czyżby jakiś niedoświadczony rzecznik, naczelnik czy nie daj Boże komendant przeoczył ten fakt.
    Dla pełnej jasności dla nieprzekonanych, że tak musi być podam inny przykład np. ktoś chce zabić kogoś a policjant „po służbie” 🙂 nie reaguje (przeciwdziała) tylko czeka na realizację i wtedy łapie zabójcę („ale sukces do gazety”). To też jest przestępstwo tak jak i to mniej społecznie szkodliwe w sklepie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra