- REKLAMA -
- REKLAMA -
Sport

Piłka ręczna. Porażka szczypiornistów MOSiR Bochnia z SMS Kielce

Fot. MOSiR Bochnia
- REKLAMA -

W niedzielę zespół szczypiornistów MOSiR Bochnia w przedostatnim meczu rundy zasadniczej gościł drużynę NLO SMS ZPRP Kielce, z którą niestety znacząco przegrał.

MOSiR Bochnia – NLO SMS II ZPRP Kielce 27:40 (13:20)

Od początku spotkanie było prowadzone pod dyktando zespołu z Kielc. Nieskuteczność rzutowa zawodników z Bochni spowodowała, iż MOSIR rozpoczął ten mecz od wyniku (w 5 minucie) 1:4.

Kolejne chwile nie przyniosły poprawy gry, czego odzwierciedleniem był wynik w 16 minucie – 5:12.

Poprawa gry nastąpiła w ostatnich 10 minutach pierwszej połowy, co pozwoliło zbliżyć się do rywala w 26 minucie na odległość 4 bramek (wynik 11:15). Finisz pierwszej części meczu należał jednak do gości, którzy rzucili 4 bramki, tracąc tylko 1. Na przerwę po połowie spotkania MOSiR Bochnia schodził z wynikiem 13:20.

Fot. MOSiR Bochnia


W drugiej połowie Bochnia zaczęła odrabiać różnicę bramek i zbliżyła się w 48 minucie na 4 bramki po rzucie Gabigi (23:27). Od tego momentu przy błędach Bochni w ataku i obronie inicjatywę przejął zespół z Kielc, który odniósł zasłużone zwycięstwo, wygrywając 27:40.

Skład i bramki MOSiR Bochnia: Maksymilian Grzesik 6, Tomasz Wolnik 5, Michał Dobrzański 4, Miłosz Gabiga 4, Iwo Stopczyński 3, Marcin Janas 2, Marcin Jakubowski 1, Adrian Lubowicki 1, Filip Pach 1, Maciej Grech, Piotr Kalinka, Szymon Kukułka, Marcel Makuch, Piotr Sądowicz, Marcin Szkolik.
Bramki bronił: Michał Puchalski.
Trenerem zespołu jest Ryszard Tabor, kierownikiem drużyny Maciej Haber, trenerem odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

NLO SMS II ZPRP Kielce: Dawid Runke 9, Miłosz Bączek 7, Marcin Głuszenko 6, Wiktor Pacuła 6, Igor Graczyk 5, Jakub Czekaj 3, Damian Domagała 2, Daniel Leśniak 1, Filip Rosowski 1, Jakub Ałaj, Cezary Kaczmarczyk, Kasper Kosiba, Wiktor Tomczak.
Trener Mariusz Jurasik.

Spotkanie MOSiR w Bochni rozpoczynał będąc na trzecim miejscu w tabeli. Po przegranej spadł na 5 pozycję. Goście z 5 miejsca wspięli się na 4.

Rozstrzygająca kolejka – na wyjeździe


Przed nami ostatnia kolejka, w której rozstrzygnie się, czy MOSiR Bochnia będzie w dalszej kolejności walczyć w grupie mistrzowskiej, czy o miejsce 7-11. Mecz 14 kolejki zaplanowano w niedzielę 16 lutego na wyjeździe z zespołem SPR Stal II Mielec. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12.00 w sali sportowej.

W walce o 3 miejsce (premiowane w grupie mistrzowskiej) liczą się trzy zespoły: Buskowianka, SMS Kielce i MOSiR Bochnia.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra