- REKLAMA -
- REKLAMA -
Sport

NOWY WIŚNICZ. VIII Rodzinny Rajd Rowerowy. Pogoda nie odstraszyła uczestników ZDJĘCIA

- REKLAMA -

W ostatnią niedzielę września odbył się zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury VIII Rodzinny Rajd Rowerowy. Mimo, iż pogoda zbytnio nie zachęcała do aktywności na świeżym powietrzu, prawdziwych śmiałków oraz sportowych zapaleńców nie brakowało!


Tuż po godzinie 11 uczestnicy wyruszyli w oznakowaną, prawie 20-to kilometrową trasę, która prowadziła po miejscowościach Gminy Nowy Wiśnicz. Dla najmłodszych jak co roku przygotowane zostały zabawy oraz konkursy w Miasteczku Ruchu Drogowego w Starym Wiśniczu.

Równolegle z rajdem rowerowym odbył się Spacer Nordic Walking po najbardziej malowniczych zakątkach Nowego Wiśnicza. Druga edycja również cieszyła się zainteresowaniem i przyciągnęła nowych wielbicieli wędrowania z kijkami.

Po dotarciu na metę wszyscy podziwiali rowerowe popisy Mikołaja Woźniaka, który aktualnie mając 13 lat, może już pochwalić się licznymi wygranymi na skalę europejską oraz światową. Następnie uczestnicy Rodzinnego Rajdu Rowerowego oraz Spaceru Nordic Walking z rąk Burmistrz Nowego Wiśnicza oraz Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Wiśniczu otrzymali zasłużone dyplomy oraz medale, nie zabrakło również nagród oraz wyróżnień. Najbardziej wyczekiwanym punktem było losowanie nagrody głównej- roweru, ufundowanego przez Lokalną Grupę Działania „Dolina Raby”. Całej imprezie towarzyszyły Żarciowozy, które dla uczestników przygotowały specjały z całego świata.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom VIII Rodzinnego Rajdu Rowerowego, sponsorom, a także służbom porządkowym, policjantom, ratownikom medycznym oraz strażakom z gminnych jednostek OSP za wsparcie i pomoc w zrealizowaniu tego wydarzenia.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra