Sport

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Futsalu do lat 18: BSF ABJ pewnie wygrał mecz otwarcia

Podopieczni trenera Kamila Rynducha pewnie pokonali AZS Uniwersytet Gdański 4:0. Bochnianie postawili tym samym pierwszy krok na drodze do awansu z grupy A.

BSF ABJ Bochnia – AZS UG Gdańsk 4:0 (4:0)
Tomasz Palonek 4′, 12′, Mateusz Prokop 7′, Piotr Matras 9′

BSF ABJ Bochnia: Jakub Smoleń, Wojciech Stefaniak – Mateusz Prokop, Mateusz Matlęga, Piotr Matras, Tomasz Palonek, Filip Korta, Jakub Burkowicz, Paweł Matras, Igor Dymura, Jakub Machaj, Jakub Pasiut, Wiktor Nagrodzki, Dawid Burek

AZS UG Gdańsk: Kacper Sasiak, Samuel Rychlik – Kamil Majchrzak, Dominik Bejnarowicz, Bartosz Witkowski, Szymon Abramczyk, Dawid Lewczuk, Oskar Maszota, Gracjan Trapkowski, Kamil Belecki

żółta kartki: Korta (BSF) – Belecki (UG)

Zespół z Bochni od początku spotkania dążył do przejęcia inicjatywy. Na pierwszego gola trzeba było czekać zaledwie nieco ponad trzy minuty. Wtedy piłkę pod poprzeczkę bramki posłał Tomasz Palonek. W 7. minucie na 2:0 strzałem z dystansu prowadzenie podwyższył Mateusz Prokop. Minutę później szansę na podwyższenie rezultatu miał Palonek, ale jego uderzenie zatrzymał na linii bramkowej bramkarz rywali Samuel Rychlik. BSF konsekwentnie dążył do zdobycia kolejnych bramek, co wkrótce udało się osiągnąć. Najpierw kontratak skutecznie wykończył Piotr Matras, a tuż przed końcem pierwszej części gola na 4:0 dla BSF-u dołożył Palonek, który wykorzystał to, że gdańszczanie podjęli ryzyko i zagrali w przewadze.

Po zmianie stron BSF wcale nie zamierzał zadowolić się dotychczasowym wynikiem. Już kilkanaście sekund po wznowieniu gry szansę na zdobycie gola miał Jakub Machaj, ale przegrał pojedynek z bramkarzem. W 16. minucie z piłką obrócił się Palonek, jednak jego uderzenie znów zdołał obronić bramkarz. Gdańszczanie aż do ostatnich minut nie potrafili stworzyć zagrożenia pod bramką bronioną przez Jakuba Smolenia. Dopiero pod koniec spotkania po strzale dystansu bramkarza Samuela Rychlika piłka trafiła w słupek. BSF kontrolował przebieg gry i spokojnie utrzymał wysokie prowadzenie.

W drugim meczu tej grupy Hurtap Łęczyca również w stosunku 4:0 pokonał Orła Jelcz-Laskowice. BSF w swoim drugim spotkaniu grupowym zmierzy się już o 8.30 z Orłem, a Hurtap zagra z AZS-em UG.