Sport

Mateusz Gołas kierownikiem pierwszej reprezentacji kobiet w futsalu

Przy okazji Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu do lat 20, które od dzisiaj rozgrywane są w Solnym Mieście, miło nam jest poinformować naszych czytelników, że bochnianin – Mateusz Gołas został kierownikiem pierwszej reprezentacji Polski w Futsalu Kobiet. Funkcję tą łączyć będzie z piastowanym wcześniej stanowiskiem kierownika „trawiastej” reprezentacji Polski do lat 18 oraz pierwszej Reprezentacji Polski mężczyzn w Futsalu.

O Mateusz Gołasie pisaliśmy kilkukrotnie. O tym jak po kilku latach spikerki na stadionach i halach sportowych w Bochni, Brzesku i Niepołomicach został zatrudniony jako kierownik drugoligowej Puszczy.

Pracę w Niepołomicach z czasem łączył z kierowaniem reprezentacją Polski mężczyzn w piłce nożnej do lat 19. Te doświadczenia zaprocentowały. Przeniósł się do Szczecina, gdzie poprzez drugą drużynę został członkiem sztabu technicznego ekstraklasowej Pogoni.

Szybko przyszedł kolejny awans – Mateusz Gołas – ciągle zajmując się drużyną narodową do lat 19 został kierownikiem pierwszej reprezentacji Polski w Futsalu mężczyzn.

Obecnie mając kierownicze oko nad trawiastą młodzieżówką do lat 18 oraz pierwszą Reprezentacją mężczyzn w Futsalu, został kierownikiem pierwszej reprezentacji Polski kobiet w Futsalu.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra