Liga okręgowa: Raba górą w hicie, Jadowniczanka znów zawiodła

Dokładnie rok temu Raba Książnice i Sokół Maszkienice miały na koncie łącznie 1 punkt, a dziś oba zespoły z dorobkiem dziewięciu „oczek” przewodzą stawce po trzech kolejkach nowego sezonu. Raba w jednym z najciekawszych spotkań kolejki pokonała Naprzód Sobolów, natomiast Sokół ograł Szreniawę. Na przeciwległym biegunie znalazła się Jadowniczanka, która w słabym stylu przegrała już trzeci mecz i zamyka ligową tabelę.

Sokół Maszkienice 2-0 Szreniawa Nowy Wiśnicz

Skromne, ale ważne zwycięstwo nad Radłovią odniosła Rylovia. Losy meczu rozstrzygnęły się dopiero w końcówce, gdy piłkę do bramki gości skierował Michał Motylski. Dzięki zdobyciu trzech punktów jedni z faworytów do zajęcia najwyższych pozycji utrzymali kontakt ze ścisłą czołówką.

Hitem tej kolejki miał być pojedynek Raby Książnice z Naprzodem i rzeczywiście spotkanie było zacięte. Goście objęli prowadzenie po golu Kacpra Tabora w 39. minucie, a tuż przed przerwą na 2-0 podwyższył Łukasz Filipek. Goście nie zamierzali się jednak poddawać i zdołali zdobyć bramkę kontaktową, której autorem został Grzegorz Solecki. Choć losy spotkania ważyły się do samego końca, to ostatecznie Raba wyszła zwycięsko z tej konfrontacji i zdołała zrewanżować się za porażkę w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu. Dodatkowo zespół zdobył kolejny komplet punktów i w tym momencie zaczyna stawać się jednym z poważnych kandydatów do walki o czołowe pozycje.

Ważne zwycięstwo nad Olimpią Kąty odniósł na własnym boisku zespół Orła Dębno. Początek spotkania ułożył się po myśli gości, bo w 20. minucie gola na 0-1 zdobył Damian Cebula, jednak druga połowa należała do miejscowych, którzy po bramkach Mateusza Hamowskiego i Szymona Michałka (dwóch) wygrali 3-1 i zgarnęli drugi komplet punktów w sezonie odskakując przy okazji Olimpii na odległość trzech „oczek”.

Swoje pierwsze zwycięstwo po powrocie do ligi okręgowej zanotowała drużyna Sokoła Borzęcin, która ograła zawodzącą
Jadowniczankę. Już w 5. minucie bramkę na 1-0 zdobył Grzegorz Płachno, a tuż przed upływem drugiego kwadransa gry prowadzenie gospodarzy podwyższył Sławomir Skalski. Jak się okazało, więcej goli już nie padło i zespół beniaminka mógł cieszyć się z sukcesu. Jadowniczanka ma poważny problem, ponieważ w kolejnym spotkaniu poniosła wyraźną porażkę i zamyka ligową tabelę.

Największą niespodzianką tej serii gier była wysoka porażka LKS-u Gnojnik z Olimpią Bucze. Goście w pierwszych dwóch kolejkach ponieśli porażki, ale tym razem mogli cieszyć się z wysokiego zwycięstwa. Gole dla Olimpii zdobyli Oskar Rysiewicz, Bartłomiej Boruta, Mikołaj Machalski oraz Paweł Duda i mecz zakończył się wynikiem 0-4.

Minimalne zwycięstwo nad Arkadią odniósł Strażak Mokrzyska. Decydującą bramkę zdobył w 39. minucie Sebastian Urbański. Strażak po tej kolejce znalazł się na najniższym stopniu podium, za to dla gości była to już druga porażka w drugim ligowym spotkaniu. Arkadię można więc uznać za drugie, po Jadowniczance, rozczarowanie pierwszych kolejek sezonu.

Tempa nie zwalnia Sokół Maszkienice, który ograł na własnym boisku Szreniawę. Gole dla zwycięzców zdobyli Tomasz Kozieł (18. minuta) oraz Patryk Tomczyk (70 minuta). Drużyna z Maszkienic utrzymała pozycję lidera, natomiast goście wciąż czekają na pierwszą bramkę po powrocie do ligi okręgowej.