- REKLAMA -
- REKLAMA -
Sport

Liga okręgowa: Początek rundy wiosennej w okręgówce. Hitem mecz w Sobolowie

Fot. Marcin Kalinowski
- REKLAMA -

Już dziś i jutro rozegrane zostaną mecze 14. kolejki, od których zespoły zainaugurują wiosenną część sezonu 2018/19. Runda wiosenna w bocheńskiej-brzeskiej lidze okręgowej zapowiada się niezwykle ciekawie. O awans wciąż może walczyć nawet siedem zespołów, bo różnice w dorobku punktowym zgromadzonym przez nie na półmetku sezonu są bardzo małe. Zacięta może być również walka o utrzymanie, ponieważ wciąż nie wiadomo, ile zespołów pożegna się z ligą.

Kolejka 14:
23. marca:
Tarnavia Tarnawa – Arkadia Olszyny 15:00
Jadowniczanka Jadowniki – Strażak Mokrzyska 15:30
Orzeł Dębno – LKS Gnojnik 15:30
24. marca:
Naprzód Sobolów – Rylovia Rylowa 13:00
Olimpia Bucze – Sokół Maszkienice 14:00
Radłovia Radłów – Raba Książnice 15:00
Novi/Rzezawianka Rzezawa – Olimpia Kąty 15:30

Ważny mecz czeka walczącą o utrzymanie Tarnavię, która na własnym boisku podejmie rewelacyjnego beniaminka z Olszyn. Wkrótce okaże się, czy osłabiona odejściem Michała Waśko do Okocimskiego Brzesko Arkadia zdoła utrzymać dobrą formę z rundy jesiennej. Tarnavia po słabej rundzie zajmuje ostatnią pozycję, dlatego szybko musi zacząć punktować.

Zacięte powinno być spotkanie w Jadownikach, gdzie siódma Jadowniczanka zagra z szóstym Strażakiem Mokrzyska. Strażak bardzo długo zajmował pozycję w czołówce, ale ostatnie spotkania rundy jesiennej były dla tej drużyny bardzo nieudane. Niezbyt zadowoleni mogą być również w Jadownikach, bo poprzedni sezon klub zakończył na podium. W 1. kolejce obecnego sezonu lepszy okazał się zespół z Mokrzysk, który wygrał na własnym boisku aż 5:1. Teraz Jadowniczanka z pewnością spróbuje zrewanżować się za dotkliwą porażkę.

Do rundy wiosennej z pozycji lidera przystąpi Orzeł Dębno. Teoretycznie drużynę czeka łatwe zadanie, bo na własnym boisku zmierzy się LKS-em Gnojnik, który w dotychczasowych siedmiu wyjazdowych spotkaniach zdobył zaledwie jeden punkt – za remis z Olimpią Bucze (2:2). Faworytem będą gospodarze, którzy w poprzednich sześciu domowych starciach zdobyli 12 punktów nie ponosząc żadnej porażki (3 wygrane, 3 remisy).

Najciekawiej zapowiada się mecz w Sobolowie, gdzie miejscowy Naprzód zagra z Rylovią. Naprzód na własnym boisku w poprzedniej rundzie spisywał się rewelacyjnie i wygrał wszystkie sześć domowych spotkań, niektóre z nich w niesamowitych okolicznościach. Rylovia, która poprzedni sezon zakończyła na drugim miejscu i była na starcie obecnego sezonu jednym z głównych kandydatów do walki o awans, rundę jesienną rozpoczęła niemrawo, remisując aż pięć spośród pierwszych dziewięciu spotkań, ale seria czterech zwycięstw na koniec rundy sprawiła, że zespół doskoczył do czołówki. W niedzielę co najmniej jedna udana passa zostanie zakończona, a wynik meczu będzie bardzo ważny dla układu tabeli.

Po 14 punktów zgromadziły dotychczas Olimpia Bucze i Sokół Maszkienice. Zdobycie kompletu punktów w tym spotkaniu pozwoliłoby ewentualnemu zwycięzcy odskoczyć o drużyn zajmujących najniższe pozycje, więc obie drużyny mają o co walczyć. Sokół w poprzedniej rundzie spisywał się zdecydowanie poniżej oczekiwań, ale w ostatnich spotkaniach zaczął regularnie punktować. Wydaje się, że zespół w rundzie wiosennej powinien piąć się powoli w górę tabeli.

Do pewnego momentu sąsiadami na dnie ligowej tabeli była Radłovia i Raba Książnice. W drugiej części rundy zespół z Radłowa wygrał jednak kilka spotkań z rzędu i zaczął się piąć w tabeli. Wydaje się, że na półmetku sezonu wypracował już dość bezpieczną przewagę i nie będzie musiał się martwić o utrzymanie, czego nie można powiedzieć o Rabie. Beniaminek z Książnic mocno przepracował jednak okres przygotowawczy i z pewnością spróbuje poprawić swoją pozycję.

Kolejkę zakończy mecz w Rzezawie, gdzie mająca spore problemy organizacyjne Novi/Rzezawianka zagra z Olimpią Kąty. Drużyna z Południa bardzo dobrze spisywała się zwłaszcza w drugiej części rundy jesiennej i niespodziewanie zajmuje obecnie pozycję wicelidera. Faworytem spotkania wydają się być goście.

Tabela:
1. Orzeł Dębno 13 28
2. Olimpia Kąty 13 26
3. Arkadia Olszyny 13 25
4. Naprzód Sobolów 13 24
5. Rylovia Rylowa 13 23
6. Strażak Mokrzyska 13 23
7. Jadowniczanka Jadowniki 13 20
8. Radłovia Radłów 13 17
9. Novi/Rzezawianka Rzezawa 13 14
10. Sokół Maszkienice 13 14
11. Olimpia Bucze 13 14
12. LKS Gnojnik 13 13
13. Raba Książnice 13 9
14. Tarnavia Tarnawa 13 5

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra