Sport

Liga okręgowa: Olimpia Kąty o krok od awansu, Rzezawianka nad przepaścią

Fot. Marcin Kalinowski

Mecze zaległej 23. serii gier były bardzo ważne dla losów sezonu. Choć ostateczne odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania dotyczące szalonej kampanii 2018/19 w tej klasie rozgrywkowej kibice poznają dopiero po 26. kolejce, to jednak już przed ostatnimi spotkaniami można postawić śmiało tezę, że ligę wygra Olimpia Kąty, a 13. miejsce przypadnie Rzezawiance. Inne rozstrzygnięcie wydaje się być w tym momencie nieprawdopodobne nawet biorąc pod uwagę to, jak niesamowity jest to sezon i jak wyrównana jest stawka w tej grupie.

23. kolejka:
sobota, 15. czerwca:
Olimpia Kąty 4-1 Jadowniczanka Jadowniki

Novi/Rzezawianka Rzezawa 1-1 Rylovia Rylowa

Olimpia Bucze 4-2 Raba Książnice

LKS Gnojnik 3-4 Arkadia Olszyny

niedziela, 16. czerwca:
Naprzód Sobolów 5-1 Tarnavia Tarnawa

Sokół Maszkienice 5-0 Orzeł Dębno

Olimpia, aby być pewna utrzymania pozycji lidera przed ostatnią kolejką, musiała pokonać dobrze spisującą się ostatnio Jadowniczankę. Tym razem drużyna z Jadownik była tylko tłem dla gospodarzy, którzy wygrali 4:1 po trzech golach niezawodnego w tym sezonie Jakuba Ogara i trafieniu Jakuba Nowaka. Jedyną bramkę dla Jadowniczanki zdobył Michał Kulig. Jak się później okazało, zwycięstwo pozwoliło Olimpii odskoczyć od Rylovii i Orła, które straciły punkty. Na kolejkę przed końcem lider ma wszystko w swoim ręku.

Wspomniana Rylovia ostatnio wreszcie zaczęła osiągać wyniki na miarę faworyta rozgrywek, ale tym razem zespół sensacyjnie zremisował na wyjeździe z bardzo słabo spisującą się ostatnio Rzezawianką. Goście objęli prowadzenie po bramce Krzysztofa Sikory w 29. minucie, ale błyskawicznie wyrównał Rafał Góral. Niespodziewanie więcej bramek już nie padło i mecz zakończył się podziałem punktów, który jest wynikiem rozczarowującym dla obu stron. Rylovia traci już trzy punkty do pierwszej Olimpii Kąty i ma jedynie matematyczne szanse na awans. Tyle samo dzieli Rzezawiankę od 12. Olimpii Bucze.

Drużyna Olimpii wygrała ważny mecz z Rabą. Kilka tygodni temu można było zakładać, że to goście będą w tym spotkaniu potrzebowali zwycięstwa, aby zapewnić sobie utrzymanie, tymczasem sytuacja w tabeli uległa wyraźnej zmianie i to gospodarze przystąpili do spotkania „z nożem na gardle”. Po trafieniu Pawła Dudy już w 5. minucie i trzech golach Mikołaja Machalskiego Olimpia sięgnęła jednak po komplet punktów. Rozmiary porażki zmniejszyli Tomasz Leśniak i Michał Wiej. Gospodarze mają trzy „oczka” przewagi nad Rzezawianką. Na pewno nie awansują już z 12. miejsca, bo do plasującej się pozycję wyżej Raby tracą cztery punkty.

Po zaciętym meczu szansę na awans zachował zespół Arkadii. Beniaminek musiał zmierzyć się z dobrze spisującym się LKS-em Gnojnik i wyszedł zwycięsko z tej konfrontacji. Do przerwy goście prowadzili 1:0 po trafieniu Daniela Waśki, a w drugiej części oba zespoły postawiły na atak i w efekcie zdobyły po trzy gole. Dla gospodarzy trafili Tomasz Górak i Jarosław Ulas, a bramkę samobójczą zanotował Dariusz Baca, z kolei gole dla Arkadii padły po strzałach Patryka Waśki, Dominika Owcy i Kacpra Kubisia. Ostatecznie Arkadia wygrała na trudnym terenie 4:3 i nadal liczy się w walce o pierwsze miejsce.

Kolejnej porażki doznała Tarnavia, a lepszy tym razem okazał się Naprzód. Gole dla zespołu z Sobolowa zdobyli Dawid Stańdo (dwa), Grzegorz Solecki, Dawid Serafin i Krystian Pilch. Honorowe trafienia dla gości zanotował Szymon Stalmach. Goście już od 27. minuty (było wtedy 1:0) grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Dawida Rasia.

W bardzo bolesnych okolicznościach z walki o awans wypisała się drużyna Orła Dębno, która przegrała na wyjeździe z Sokołem Maszkienice. Gospodarze zapewnili sobie zwycięstwo dzięki trzem bramkom Macieja Bucha oraz golom Mateusza Stolarza i Jakuba Hebdy. Ostatecznie Sokół wygrał aż 5:0 i awansował na 8. pozycję. Orzeł spadł na 5. miejsce, ale przede wszystkim bezpowrotnie stracił szansę na dogonienie Olimpii Kąty przed końcem sezonu.

Tabela:
1. Olimpia Kąty 25 50
2. Arkadia Olszyny 25 47
3. Rylovia Rylowa 25 47
4. Naprzód Sobolów 25 45
5. Orzeł Dębno 25 45
6. Strażak Mokrzyska 25 40
7. Jadowniczanka Jadowniki 25 39
8. Sokół Maszkienice 25 35
9. Radłovia Radłów 25 33
10. LKS Gnojnik 25 31
11. Raba Książnice 25 29
12. Olimpia Bucze 25 25
13. Novi/Rzezawianka Rzezawa 25 22
14. Tarnavia Tarnawa 25 6

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra