Liga okręgowa: Olimpia Kąty o krok od awansu, Rzezawianka nad przepaścią

Mecze zaległej 23. serii gier były bardzo ważne dla losów sezonu. Choć ostateczne odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania dotyczące szalonej kampanii 2018/19 w tej klasie rozgrywkowej kibice poznają dopiero po 26. kolejce, to jednak już przed ostatnimi spotkaniami można postawić śmiało tezę, że ligę wygra Olimpia Kąty, a 13. miejsce przypadnie Rzezawiance. Inne rozstrzygnięcie wydaje się być w tym momencie nieprawdopodobne nawet biorąc pod uwagę to, jak niesamowity jest to sezon i jak wyrównana jest stawka w tej grupie.

Sokół Maszkienice 5-0 Orzeł Dębno

Olimpia, aby być pewna utrzymania pozycji lidera przed ostatnią kolejką, musiała pokonać dobrze spisującą się ostatnio Jadowniczankę. Tym razem drużyna z Jadownik była tylko tłem dla gospodarzy, którzy wygrali 4:1 po trzech golach niezawodnego w tym sezonie Jakuba Ogara i trafieniu Jakuba Nowaka. Jedyną bramkę dla Jadowniczanki zdobył Michał Kulig. Jak się później okazało, zwycięstwo pozwoliło Olimpii odskoczyć od Rylovii i Orła, które straciły punkty. Na kolejkę przed końcem lider ma wszystko w swoim ręku.

Wspomniana Rylovia ostatnio wreszcie zaczęła osiągać wyniki na miarę faworyta rozgrywek, ale tym razem zespół sensacyjnie zremisował na wyjeździe z bardzo słabo spisującą się ostatnio Rzezawianką. Goście objęli prowadzenie po bramce Krzysztofa Sikory w 29. minucie, ale błyskawicznie wyrównał Rafał Góral. Niespodziewanie więcej bramek już nie padło i mecz zakończył się podziałem punktów, który jest wynikiem rozczarowującym dla obu stron. Rylovia traci już trzy punkty do pierwszej Olimpii Kąty i ma jedynie matematyczne szanse na awans. Tyle samo dzieli Rzezawiankę od 12. Olimpii Bucze.

Drużyna Olimpii wygrała ważny mecz z Rabą. Kilka tygodni temu można było zakładać, że to goście będą w tym spotkaniu potrzebowali zwycięstwa, aby zapewnić sobie utrzymanie, tymczasem sytuacja w tabeli uległa wyraźnej zmianie i to gospodarze przystąpili do spotkania „z nożem na gardle”. Po trafieniu Pawła Dudy już w 5. minucie i trzech golach Mikołaja Machalskiego Olimpia sięgnęła jednak po komplet punktów. Rozmiary porażki zmniejszyli Tomasz Leśniak i Michał Wiej. Gospodarze mają trzy „oczka” przewagi nad Rzezawianką. Na pewno nie awansują już z 12. miejsca, bo do plasującej się pozycję wyżej Raby tracą cztery punkty.

Po zaciętym meczu szansę na awans zachował zespół Arkadii. Beniaminek musiał zmierzyć się z dobrze spisującym się LKS-em Gnojnik i wyszedł zwycięsko z tej konfrontacji. Do przerwy goście prowadzili 1:0 po trafieniu Daniela Waśki, a w drugiej części oba zespoły postawiły na atak i w efekcie zdobyły po trzy gole. Dla gospodarzy trafili Tomasz Górak i Jarosław Ulas, a bramkę samobójczą zanotował Dariusz Baca, z kolei gole dla Arkadii padły po strzałach Patryka Waśki, Dominika Owcy i Kacpra Kubisia. Ostatecznie Arkadia wygrała na trudnym terenie 4:3 i nadal liczy się w walce o pierwsze miejsce.

Kolejnej porażki doznała Tarnavia, a lepszy tym razem okazał się Naprzód. Gole dla zespołu z Sobolowa zdobyli Dawid Stańdo (dwa), Grzegorz Solecki, Dawid Serafin i Krystian Pilch. Honorowe trafienia dla gości zanotował Szymon Stalmach. Goście już od 27. minuty (było wtedy 1:0) grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Dawida Rasia.

W bardzo bolesnych okolicznościach z walki o awans wypisała się drużyna Orła Dębno, która przegrała na wyjeździe z Sokołem Maszkienice. Gospodarze zapewnili sobie zwycięstwo dzięki trzem bramkom Macieja Bucha oraz golom Mateusza Stolarza i Jakuba Hebdy. Ostatecznie Sokół wygrał aż 5:0 i awansował na 8. pozycję. Orzeł spadł na 5. miejsce, ale przede wszystkim bezpowrotnie stracił szansę na dogonienie Olimpii Kąty przed końcem sezonu.