PRZEPROSINY:
Jan Truś przeprasza Marka Bzdeka za to, że w dniu 15 marca 2024 r. podczas konferencji prasowej przekazał nieprawdziwe informacje, co do kwoty wydatkowanej z budżetu Gminy Bochnia na wynagrodzenia wójta, zastępcy, skarbnika i sekretarza Gminy Bochnia, zarzucając przy tym Wójtowi Gminy Bochnia Markowi Bzdekowi rozrzutność, podczas gdy przekazane podczas konferencji dane dotyczące zarobków w/w osób obejmowały również wynagrodzenia współmałżonków zastępcy wójta oraz skarbnika, niezatrudnionych w Gminie Bochnia, czym wprowadził wyborców w błąd oraz naruszył dobra osobiste Wójta Gminy Bochnia Marka Bzdeka.

Koszykówka. Kolejne zwycięstwo bochnianek

Piękna seria bochnianek trwa nadal. Podopieczne Macieja Starowicza pokonały po zaciętym pojedynku akademiczki z Uniwersytetu Śląskiego 70-62. To piąte zwycięstwo MOSiR-u z rzędu. Perspektywa gry o I ligę coraz bliższa.

MOSiR Bochnia – AZS UŚ Katowice 70-62 (23-22, 18-8, 20-21, 9-11)
MOSiR Bochnia: Aisza Buczek 17, Gabriela Rak 15, Julia Natkaniec 14, Magdalena Puter 11, Aleksandra Klimas 10, Aleksandra Poradowska 3, Karolina Przybyła.
AZS UŚ: Kominowska 20, Najduch 13, Kluziak 8, Półról 8, Wiewiórka 7, Krakowczyk 6,Wąsik, Klebach

Bochnianki stoczyły zacięty pojedynek z katowiczankami, a o losach meczu zadecydowała wygrana przez MOSiR dziesięcioma punktami druga kwarta spotkania. Gospodynie musiały wiele natrudzić się, aby przełamać obronę strefową rywalek często zmieniając ciężar gry szybkimi podaniami. To przynosiło skutek. Niemniej jednak ostatnie minuty meczu były dla obu zespołów bardzo intensywne, rywalki zawiesiły bochniankom wysoko poprzeczkę atakując z wielką determinacją. MOSiR przetrwał jednak napór przeciwnika nie ponosząc zbyt dużych strat punktowych. Zwycięstwo daje MOSiR-owi 21 punkt w tabeli i realne szanse na grę o I ligę. Już w najbliższą sobotę bochnianki zagrają z katowiczankami w meczu rewanżowym, a zarazem kończącym grupę finałową rozgrywek II ligi.

1 AZS Politechnika Szkoła Gortata Kraków 22 12 990 – 756
2 MKS PM „Be ComplEat” Tarnów 21 13 985 – 911
3 Contimax MOSiR Bochnia 21 13 898 – 865
4 RMKS Rybnik 19 13 843 – 839
5 AZS UŚ Katowice 18 12 871 – 862
6 MTS Ikar Niepołomice 18 12 868 – 861
7 UKS La-Basket Piekary Śląskie 16 12 746 – 853