IV liga. Podsumowanie 7. kolejki. Nasi bez punktu

Za nami chyba najgorsza kolejka aktualnego sezonu w IV lidze. Najgorsza dla nas – kibiców czwartoligowców z powiatów bocheńskiego i brzeskiego. Wszystkie one poniosły porażki. O ile w sobotę pechowo przegrał Okocimski, o tyle spotkania GKS Drwinia i BKS Bochnia zakończyły się wysokimi zwycięstwami ich rywali.

Żadnej z drużyn z naszego regionu nie udało się zdobyć punktów w 7. kolejce rozgrywek IV ligi. Najbliżej tego był Okocimski, który na własne życzenie, grając w przewadze jednego zawodnika i mając prowadzenie pozostał bez punktu tracąc gola w ostatniej doliczonej minucie gry.

BKS Bochnia udał się do Gorlic, gdzie mógł sprawdzić się na tle silnego polsko – latynoskiego zespołu, w składzie którego na środku obrony wystąpił znany z boisk ekstraklasy Hernani. Wyprawa w Beskid Niski okazała się nieudana. Jedyna bramka dla gości padła po rzucie rożnym, przytomnym zgraniu piłki głową przez Bartłomieja Chlebka (mógł mieć na koncie również gola, ale bramkarz gospodarzy w efektowny sposób wybronił jego strzał z 40 metrów) do nadbiegającego Mirosława Tabora, który z bliska umieścił piłkę w siatce. Gospodarze w końcówce meczu dwukrotnie skarcili bochnian po kontratakach, w efekcie czego BKS wrócił do domu z bagażem 4 goli.

Po raz drugi w tym sezonie pięć goli stracił GKS Drwinia. Po raz pierwszy w meczu z Unią Tarnów, drugi – w miniony weekend na boisku beniaminka z Woli Rzędzińskiej. Losy meczu rozstrzygnęły się w pierwszej połowie. Gospodarze zaskoczyli drwinian już w 8 minucie, gdy do siatki strzelił Artur Hlebda. Później było jeszcze gorzej. Po pół godzinie gry Wolania prowadziła już 3-0. Bramka Rafał Ciesielskiego dała nadzieje przyjezdnym na korzystny rezultat, ale szybko zostały one zabite kolejnymi dwiema bramkami gospodarzy. Wolania ewidentnie trafiła z formą na spotkanie z GKS, dzięki czemu awansowała na 9. pozycję w tabeli. GKS jest już na miejscu 14.