Sport

Futsal: Stalprodukt mistrzem Bocheńskiej Ligi Futsalu!

Fot. Marcin Kalinowski

Choć w ostatni weekend uwagę kibiców przyciągały przede wszystkim zakończone tryumfem BSF-u Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 18 rozgrywane w Unisławiu, to ciekawie było również w Bocheńskiej Lidze Futsalu. W 15. kolejce poznaliśmy mistrza sezonu 2018/19. Po siedmiu latach na tron powróci Stalprodukt. Znamy także pierwszego spadkowicza z Ekstraklasy. Już po roku wyższą klasę rozgrywkową opuści Dandav.

Kolejka tradycyjnie rozpoczęła się od meczów I ligi. Na początek bardzo zacięty pojedynek stoczyły ze sobą nasz redakcyjny Sportomaks.pl i walczący o awans Św. Paweł. Po wyrównanym spotkaniu trzy punkty zgarnął Św. Paweł, który wygrał 4:2 i liczy się wciąż w walce o czołowe pozycje. Sportomaks.pl tym razem zaprezentował się nieźle, ale znów popełnił zbyt wiele rażących błędów.

Hit tej kolejki w I lidze wygrał Elmec Instalacje Elektryczne. „Elektryczni” zdołali odpłacić się AR MOTO za porażkę z pierwszej rundy, kiedy przegrali aż 1:6. Tym razem Elmec wygrał 5:3, a zespół do zwycięstwa poprowadzili Kacper Jaworski, który zdobył trzy gole, oraz były zawodnik AR MOTO Sebastian Czesak, autor dwóch trafień. Elmec wygrał już piąty mecz z rzędu i jest na dobrej drodze do zajęcia miejsca na podium.

Bardzo ofensywną taktykę przyjęły zespoły Spektrum oraz Parkers. Szalona wymiana ciosów zakończyła się korzystnie dla pierwszej z drużyn, która wygrała aż 10:4. Parkers nie uratowała nawet skuteczność Dominika Juszczaka, który zdobył cztery gole. Zespół Spektrum po serii dobrych wyników awansował na pozycję lidera I ligi, natomiast Parkers stracili kontakt z czołówką.

Drugi mecz z rzędu wygrał BSF U-18, który pokonał tym razem Bolarus 3:1. Juniorzy przegrywali po golu Roberta Rynducha, ale zdołali odwrócić losy spotkania. Bramki, których autorami byli Jakub Kleszcz, Kacper Paruch oraz Miłosz Mochel, zapewniły BSF-owi zwycięstwo 3:1.

Tabela:
1. Spektrum 14 31
2. Stalprodukt Oldboys 13 28
3. Elmec Instalacje Elektryczne 14 25
4. Św. Paweł 13 23
5. AR MOTO 13 21
6. Parkers 13 19
7. Bolarus 14 13
8. BSF U-16 13 9
9. Sportomaks.pl 13 4

Dandav przed 15. serią gier miał już jedynie matematyczne szanse na utrzymanie. Los ekipy przypieczętowała porażka z ekipą Pershing. Mecz pomiędzy beniaminkami nie należał do wyrównanych, ponieważ to ekipa Pershing od początku uzyskała przewagę. Dwie piękne bramki zdobył po atomowych uderzeniach niezawodny Łukasz Rybka. Dandav już na pewno nie zdoła wydostać się że strefy spadkowej, natomiast Pershing zdobył bardzo ważne trzy punkty i raczej nie musi się już obawiać o utrzymanie.

Tego komfortu nie ma za to Domek, który poczuł jak niesmacznym rywalem są w ostatnich tygodniach „Cytrynki” z Lemon FHU. Wicelider od początku rzucił się do ataku i szybko objął prowadzenie po golu Piotra Chruściela. Z czasem Lemon stopniowo podwyższał prowadzenie, a Domek zdołał nawiązać walkę dopiero w drugiej części. Lemon wygrał 8:3 i umocnił się na pozycji wicelidera, natomiast nie ma za to już szans na zdobycie mistrzostwa, ale o tym za chwilę. Domek za to zajmuje ostatnie bezpieczne 8. miejsce, ale jest poważnie zagrożony spadkiem.

Pierwsze miejsce już na pewno zajmie Stalprodukt, który w 15. kolejce zmierzył się z ekipą Bosman Sport. „Hutnicy”, by zapewnić sobie mistrzostwo już w ten weekend, musieli wygrać. Choć Bosman zaskakiwał już wiele razy w tym sezonie, to mimo wszystko dość niespodziewanie do przerwy prowadził 3:1. Po zmianie stron Stalprodukt podkręcił jednak tempo i ostatecznie wygrał 7:4. Taki rezultat zapewnił „Hutnikom” tytuł mistrzowski. Gratulacje! Bosman Sport wciąż ma szanse zająć nawet drugie miejsce i przede wszystkim jest już niemal pewny utrzymania.

Zgodnie z przewidywaniami bardzo zacięty był mecz Igloo – Transbet. Obie drużyny wyprowadzały cios za cios, aż do stanu 4:4. W końcowym fragmencie meczu lepiej spisał się jednak Transbet, który zdołał zdobyć dwa gole i przychylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. Dzięki temu zespół ustępującego mistrza powrócił na trzecią pozycję, natomiast Igloo po trzech porażkach z rzędu praktycznie przestało liczyć się w walce o podium. Zespół wciąż nie może być również pewny utrzymania.

Mecz Ekombud – BSF U-18 został przełożony na inny termin z powodu udziału podopiecznych trenera Kamila Rynducha w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Futsalu do lat 18, które zakończyły się ich zwycięstwem.

Tabela:
1. Stalprodukt 15 37
2. Lemon FHU 15 28
3. Transbet 15 25
4. BSF U-18 14 22
5. Bosman Sport 15 21
6. Pershing 15 21
7. Igloo 14 19
8. Domek 14 16
9. Ekombud 14 14
10. Dandav 15 5

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra