Sport

Futsal: Stalprodukt górą w hicie 11. kolejki BLF

Fot. Marcin Kalinowski

I liga:
Stalprodukt Oldboys 4:4 Spektrum
Bolarus 8:5 Parkers
Sportomaks.pl 0:12 AR MOTO

Nie zawiódł rozegrany na początek hit tej serii gier w I lidze. Po pierwszej części Stalprodukt Oldboys niespodziewanie przerywał 0:3 ze Spektrum, a najbardziej wyróżnił się Arkadiusz Żurawski, który zdobył dwa gole. Po przerwie „Hutnicy” szybko doprowadzili jednak do wyrównania. Końcowy fragment spotkania obfitował w emocje, niestety także te niezdrowe. Zawodnicy obu ekip dali pokaz świetnej gry, ale i słabego aktorstwa, domagając się przy każdej sposobności rzutu wolnego. Ostatecznie obie drużyny zdobyły jeszcze po golu i mecz zakończył się wynikiem 4:4. W cały spotkaniu to Spektrum stworzyło sobie nieco więcej dogodnych okazji, ale świetnie spisywał się bramkarz „Hutników” – Janusz Piątek.

Kolejny mecz wygrał Bolarus, który wykorzystał słabą formę ekipy Parkers. Tym razem doświadczony zespół zaprezentował się poniżej możliwości i popełnił wiele błędów, co „Pingwiny” bezlitośnie wykorzystały. Mecz obfitował w gole i zakończył się wynikiem 8:5. Po trzy gole dla zwycięzców zdobyli Leszek Wojciechowski i Rafał Zieliński.

Zupełnym blamażem w wykonaniu naszego zespołu zakończyło się spotkanie z AR MOTO. Pierwszą połowę doświadczony zespół wygrał zaledwie 1:0, ale po zmianie stron rozpoczął się pogrom. Końcowy wynik to aż 0:12, a łupem bramkowym podzieliło się aż sześciu zawodników. Zwycięstwo pozwoliło AR MOTO odzyskać drugą pozycję.

Tabela:
1. Stalprodukt Oldboys 9 22
2. AR MOTO 9 19
3. Spektrum 10 19
4. Św. Paweł 9 17
5. Parkers 9 15
6. Elmec Instalacje Elektryczne 9 10
7. Bolarus 9 9
8. Sportomaks.pl 9 4
9. BSF U-16 9 3

Ekstraklasa:
Igloo 4:2 Pershing
Ekombud 4:2 Dandav
Lemon FHU 7:4 Stalprodukt

Chyba nikt nie mógł poczuć się rozczarowany poziomem spotkań Ekstraklasy. Najpierw zacięty bój stoczyły ekipy Igloo i Pershing. Od początku starcia nieco lepiej radzili sobie „Mroźni”, jednak Pershing także wypracował sobie kilka okazji do zdobycia gola. Ostatecznie Igloo wygrało 4:2, a dwa gole dla tego zespołu zdobył Piotr Kokoszka. Dla ekipy Pershing dwukrotnie trafił doświadczony Mariusz Dąbroś. Zwycięstwo dało „Mroźnym” awans na podium, ale swój mecz 11. kolejki dopiero w najbliższą niedzielę rozegra zajmujący wcześniej tę pozycję Bosman Sport.

Bardzo ważny mecz z ekipą Dandav wygrał Ekombud. Zespół niemal od samego początku zdominował rywali, jednak do samego końca nie mógł być pewny zwycięstwa. Ozdobą meczu był dość kuriozalny gol Daniela Miklera z zespołu Dandav, który wybiciem z własnej połowy pokonał Tomasza Jagiełkę. Drugą bramkę zespół beniaminka zdobył grając w osłabieniu po czerwonej kartce dla Damiana Bochenka, a jej autorem był Mateusz Bochenek. Wcześniej aż trzy gole strzelił jednak Ekombud, a na koniec zespół wyprowadził jeszcze szybki atak i wygrał ostatecznie 4:2. Łupem bramkowym podzielili się po równo Michał Wieciech i Adam Wojewoda. Ekombud nie wykorzystał dwóch przedłużonych rzutów karnych, jednak najważniejsze dla zespołu, że wreszcie sięgnął po komplet punktów.

Wisienką na torcie był mecz o fotel lidera, który stoczyły ekipy Lemon FHU i Stalprodukt. Tym razem Stalprodukt rozpoczął od mocnego uderzenia i wyszedł na prowadzenie po golu Mateusza Kaczmarczyka. „Hutnicy” nie zamierzali zwalniać tempa i dołożyli kolejną bramkę. Lemon mógł się przełamać zdobywając gola z przedłużonego rzutu karnego, ale okazji nie wykorzystał Marcin Ochlust. To był kluczowy moment, bo po przerwie Stalprodukt szybko powiększył prowadzenie. „Cytrynki” skuteczność odzyskały dopiero w ostatnich minutach, gdy losy meczu były już przesądzone. Ostatecznie po ciekawym spotkaniu Stalprodukt wygrał 7:4 i utrzymał pozycję lidera. Lemon FHU swoją passę zwycięstw zakończył na czterech.

Tabela:
1. Stalprodukt 10 22
2. Transbet 9 19
3. Igloo 11 19
4. Bosman Sport 10 17
5. Lemon FHU 11 16
6. Pershing 11 15
7. Domek 10 13
8. Ekombud 10 10
9. BSF U-18 9 7
10. Dandav 11 5

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra