Artykuł partnerski

Fightman Club w Bochni zaprasza na zajęcia sportów walki

W Fightman Club prowadzone są zajęcia Ju-Jitsu, Boks, MMA, Kicboxing, ogólnorozwojowe cross oraz treningi dla dzieci. Najmłodsi głównie przez zabawę uczą się podstawowych technik i elementów sztuk walki. Dowiadują się też, jak prawidłowo układać ciało, czy chronić głowę podczas upadku.

Doświadczeni instruktorzy, pasjonaci sportów walki zarażają dzieci miłością do sportu dbając przy tym o ich rozwój fizyczny, jak również psychiczny. Swoim podopiecznym wpajają zasady współzawodnictwa w duchu fair-play oraz bezstresowe podejście do sportu i osiąganych wyników.

Z czasem do treningu dodawane są podstawowe techniki przygotowujące dzieci do ewentualnego kontynuowania przygody ze sportami walki w starszych i bardziej zaawansowanych grupach.

Chętni do szlifowania swoich umiejętności i rozwoju kariery sportowej mają tu do wyporu: Boks Ju-Jitsu – Gi i NoGi Kickboxing Mieszane Sztuki Walki (MMA) – z podziałem na sekcje początkującą oraz zaawansowaną (zawodniczą).

Podczas zajęć od samego początku wykorzystywane są również podstawowe elementy gimnastyki (przewroty, mostki, stanie na głowie) oraz ćwiczenia ogólnorozwojowe pobudzające wszystkie partie mięśniowe, włącznie z mięśniami szkieletowymi.

Ma to znaczący i bardzo korzystny wpływ na zdrowie, prawidłową postawę, koordynację ruchową i ogólny rozwój dzieci na każdym etapie ich rozwoju.

Podopieczni Klubu poznają techniki możliwe do zastosowania w razie konieczności obrony przed napastnikiem. Dowiadują się jak zachować się w sytuacji zagrożenia, w miarę nabierania coraz większych umiejętności do ich świadomość dostarczane są kolejne impulsy, zdobędą większą pewność siebie, a zaufanie do własnych umiejętności wykroczy daleko poza salę treningową.

Dewizą Klubu jest uczyć przez zabawę, a przy tym przykładać dużą wagę do dyscypliny i rozwoju mentalnego podopiecznych. Kwintesencja każdej sztuki walki – „ćwiczenie czyni mistrza” oznacza ciągłe powtarzanie różnych elementów z naciskiem na rytm, powtarzalność i dbałość o najmniejsze nawet szczegóły.

Praktyka treningów, ściśle określone rytuały, ćwiczenie poszczególnych elementów aż do „znudzenia” oraz zdrowa rywalizacja na sali treningowej uczą młodych adeptów sztuk walki nieustępliwości w dążeniu do celu, cierpliwości, poczucia obowiązku czy dyscypliny. Cechy te przydadzą się nie tylko podczas zajęć, ale również, a może przede wszystkim w życiu codziennym poza salą treningową.

Trening sztuk walki we wszystkich grupach wiekowych skierowany jest zarówno do dziewcząt, jak i chłopców. Sztuki walki to jeden z niewielu sportów, w których chłopcy i dziewczynki, mężczyźni i kobiety mogą ćwiczyć razem.

-Państwa córki i synowie mają jednakowe szanse w zdobywaniu kolejnych umiejętności. Bracia i siostry mogą trenować razem, a wy – rodzice będziecie mieli komfort obserwowania swoich dzieci na zajęciach w jednym miejscu i czasie – podkreślają przedstawiciele klubu.

Ciekawą, godną uwagi propozycją Klubu są też zajęcia Crosstreningu prowadzone równolegle z zajęciami grup dziecięcych. Sekcja ta powstała z myślą o rodzicach przyprowadzających swoje pociechy na trening. Zamiast spędzać bezczynnie czas na ławce, czy robieniu zakupów mogą oni w rytm muzyki, w bezpieczny, nieinwazyjny sposób zadbać o swoją kondycję i zdrowie z wykorzystaniem elementów sztuk walki.

Fightman Club ma też propozycję dla wszystkich amatorów wczesnego wstawania. Od poniedziałku do piątku o godzinie 8:00 odbywają się tu zajęcia Cross-treningu będące idealną propozycją dla wszystkich lubiących zróżnicowane i bardzo intensywne ćwiczenia. Cross-trening jest treningiem wytrzymałościowo-siłowym polegającym na łączeniu ze sobą różnych typów ćwiczeń i dyscyplin. Jest to świetny pomysł na dobry początek każdego dnia.

Treningi w Klubie Sportowym Fightman Club prowadzone są przez osoby od dawna związane z szeroko pojętymi sportami walki i nie tylko, Mistrzami Polski i Świata, multimedalistami zawodów krajowych i międzynarodowych – przez wykwalifikowanych instruktorów, których kwalifikacje można potwierdzić chociażby w polskim związku Ju-Jitsu.

Częstą praktyką w Fightman Club jest organizacja zajęć, seminariów oraz kursów z trenerami i zawodnikami spoza klubu należącymi do polskiej i światowej czołówki w sportach walki. Bywali tu już tacy wirtuozi maty jak Piotr Bagiński, Kamil Umiński, Piotr Kapral, Jędrzej Loska, Marcin Dudek i wielu innych.

Wychowankowie Fightman Club startują i odnoszą sukcesy na najważniejszych zawodach krajowych i międzynarodowych w dyscyplinach takich jak Grappling, Ju-Jitsu, BJJ czy MMA.

Sale treningowe Grappling Club wyposażone są w dużą ilość specjalistycznego sprzętu sportowego wykorzystywanego podczas zajęć organizowanych na dużej, komfortowej sali urządzonej w taki sposób, aby zagwarantować komfort i bezpieczeństwo podczas ćwiczeń. Pierwsze zajęcia we wszystkich grupach są bezpłatne, a każde następne w bardzo atrakcyjnych cenach.

Przyjście na pierwsze zajęcia nic nie kosztuje, a może dać wiele.

-Może właśnie dla waszego dziecka sztuki walki staną się sposobem na życie, a wy z dumą będziecie patrzyć na odnoszone przez nie sukcesy – zachęcają przedstawiciele klubu.

Zapisy i szczegółowe informacje u trenerów podczas zajęć lub pod nr telefonu +48 607 491 631 oraz drogą mailową: tomaszkn@gmail.com

Grafik zajęć oraz wszelkie szczegóły znaleźć TUTAJ oraz TUTAJ

Góra