- REKLAMA -
- REKLAMA -
Sport

CHODENICE. XXVIII Memoriał Majora Bacy ZDJĘCIA, WYNIKI

- REKLAMA -
Fot. MOSiR Bochnia

159 osób wystartowało w XXVIII Memoriałowym Biegu Majora Bacy, który odbył się w niedzielę w Chodenicach. Wydarzeniu towarzyszył rodzinny piknik.

WYNIKI XXVIII MEMORIAŁOWEGO BIEGU MAJORA BACY ZOBACZ


Sygnał do startu XXVIII Memoriałowego Biegu Majora Bacy dał Gustaw Korta zastępca burmistrza Miasta Bochnia w obecności Ryszarda Drożdżaka wicestarosty bocheńskiego. Zawodnicy biegu głównego pokonali trasę o długości 10 km – dwie pętle ulicami: Chodenicką i Karosek. Pierwszy metę XXVIII Memoriałowego Biegu Majora Bacy przekroczył Kamil Walczyk z Makowa, pokonując 10-kilometrową trasę w 30 minut (00:30:57.39). Tym samym pobił on ubiegłoroczny najlepszy wynik, należący do Aleksandra Dragana z Kieleckiego Klubu Lekooatletycznego, który wówczas uzyskał czas 00:32:49.39. Do pobicia rekordowego czasu, który należy do Ruslawa Sauczaka, który dziewięć lat temu pokonał ten dystans z wynikiem 00:29:57, pozostało więc niewiele. Drugie miejsce w tym roku z czasem 00:32:59.99 zdobył Tomasz Wójcik z miejscowości Rudze,  klubu Aktywna Pszczyna Runners Team.  Trzeci na podium stanął zakopiańczyk Patryk Rydziński z UKS Filipides Teresin z czasem 00:33:31.28.


Wśród kobiet najlepszy czas 00:40:05.92 osiągnęła Maria Bahranowska-Kilian, reprezentująca AZS AWF Kraków Masters. Rekord na tej trasie wśród kobiet należy do zawodniczki z tego samego klubu Katarzyny Broniatowskiej, która w 2018 roku pokonała ten dystans z czasem 00:34:59. Drugie miejsce wywalczyła bochnianka Karolina Brzegowa z czasem 00:41:44.83. Trzecia wśród kobiet metę przekroczyła krakowianka Monika Bartuś, która przekroczyła metę z czasem 00:44:22.25.

Oprócz klasyfikacji generalnej biegacze nagradzani byli w poszczególnych kategoriach wiekowych.


Ponad połowa startujących w tym roku (podobnie jak w ubiegłym), to biegacze z powiatu bocheńskiego. Cieszy nas fakt, że ta dyscyplina sportowa cieszy się tak dużym zainteresowaniem wśród lokalnej społeczności. W XXVIII edycji biegu na starcie stanęło 81 mieszkańców powiatu bocheńskiego, w tym 18 kobiet – mówi dyrektor biegu Sabina Bajda.

Wśród nich wystartowali reprezentanci takich klubów jak: współorganizatora Biegu Majora Bacy – Salt Runners Bochnia oraz m.in. Creative Bochnia Biega Team (dawne Dziki), Global Natureon Bochnia Biega Team, Klub Biegacza AZS UEK, WKS Szreniawa Nowy Wiśnicz.

Wyniki biegaczy powiatu bocheńskiego

  • Pierwsze miejsce na podium w klasyfikacji powiatu bocheńskiego wśród mężczyzn zdobył Adam Rębilas z Nowego Wiśnicza, który wynikiem  00:33:40.78 poprawił swój ubiegłoroczny czas 00:34:35.03 (wtedy również był pierwszy w opisywanej kategorii).
  • Drugie miejsce w klasyfikacji powiatowej wybiegał również wiśniczanin Krzysztof Filipek z czasem 00:35:53.84.
  • Trzeci na mecie był bochnianin Krzysztof Goc z czasem 00:36:39.32.

Wśród kobiet – mieszkanek powiatu bocheńskiego najlepsze były

  • Karolina Brzegowa z czasem 00:41:44.83,
  • Karolina Kokoszka, biegająca w WKS Szreniawa Nowy Wiśnicz z czasem 00:46:54.99,
  • Marzena Gut, z Borku, biegająca w Salt Runners Bochnia z czasem 00:46:57.97

Uroczystość  dekoracji zwycięzców XXVIII Memoriałowego Biegu zaszczycili swoją obecnością Ryszard Drożdżak wicestarosta powiatu bocheńskiego i Gustaw Korta zastępca burmistrza Miasta Bochnia. Zwycięzcy biegu głównego otrzymali nagrody finansowe, dzieci i młodzież pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Wśród biegaczy wyróżniono również (jak co roku) najstarszych i najmłodszych. Tutaj padają naprawdę rekordy! Na starcie pojawiła się znana w środowisku biegaczy 78-letnia tarnowianka Barbara Prymakowska. Najstarszym, wyróżnionym zawodnikiem był znany bochnianin Zygmunt Malewski (r. 1940). Najmłodszy biegaczem był póltoraroczny (z 2021 roku) Szymon Górka ze Stanisławic i w kolejności (z 2020 roku) Jan Kapałka z  z Jodłówki i Dominik Bułat.

Już przed biegiem głównym w trakcie memoriału przeprowadzono bieg dla dzieci i młodzieży. Po raz kolejny padł tutaj rekord – na starcie stanęło 176 zawodników (o 6 więcej niż w ubiegłym roku). Najliczniejszą grupę stanowili jak zwykle najmłodsi – dzieci do lat 6 (36 chłopców, 25 dziewczynek). Młodzi biegacze startowali w czterech kategoriach wiekowych – do lat 6, 8, 12 i 16. Młodzież miała do pokonania dystans około 1 km, natomiast dzieci młodsze do lat 6 – 200 m, do lat 8 – 400 m, do lat 12 – 800 m.

Co roku obserwujemy wzrost zainteresowania biegiem dla dzieci i młodzieży – mówi dyrektor biegu S. Bajda. Szczególnie wśród najmłodszej grupy swoje zaangażowanie wykazują nie tylko biegacze ale również ich rodzice. Gratulujemy młodym zawodnikom i dziękujemy rodzicom za zaszczepianie dzieciom miłości do ruchu.

Wyniki dzieci: www.mosir.bochnia.pl

Wszyscy uczestnicy biegu głównego otrzymali pamiątkowe koszulki. Na szyjach tych zawodników, którzy ukończyli zmagania, zawisły medale. Zwycięzcy biegu głównego (jak już wspominaliśmy) otrzymali nagrody finansowe, dzieci na podium dyplomy i nagrody rzeczowe. Najstarsi zawodnicy otrzymali drobne upominki, a dla trzech najmłodszych zawodników przeznaczono pluszaki.


Biegowi, którego meta znajdowała się przy budynku OSP w Chodenicach, towarzyszył Piknik nad Rabą. W jego programie było wiele atrakcji dla całych rodzin, konkursy i gry, wesołe miasteczko, grillowanie oraz na zakończenie zabawa przy muzyce.

Organizatorami XXVIII Memoriałowego Biegu Majora Bacy są:– Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni,
– Towarzystwo Sportowe MOSIR Bochnia,
– Salt Runners Bochnia,
– Urząd Miasta Bochnia,
– OSP Chodenice.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra