Bochnia. Mistrzami w „królewskiej grze” są uczniowie SP w Rzezawie

60 zawodników z 15 drużyn z terenu powiatu bocheńskiego i brzeskiego wzięło udział w  turnieju szachowym Amatorskiej Ligii Dziecięcej.  Uczestnicy rozegrali siedem  rund systemem szwajcarskim.

Po kilkugodzinnych zmaganiach najlepszą drużyną okazał się zespół Szkoły Podstawowej w Rzezawie, który uzyskał 12 punktów, tyle samo co Szkoła Podstawowa w Iwkowej. Jednak suma punktów meczowych zdecydowała, że ekipa z powiatu brzeskiego uplasowała się na drugim stopniu podium.

Obie drużyny wywalczyły  jednak awans do wojewódzkiego finału, który odbędzie się 20 listopada w Krakowie w Muzeum Armii Krajowej.

Do rąk obu zespołów trafiły puchary odpowiednio dla najlepszych zespołów z powiatu. Trzecie miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej z Poręby Spytkowskiej.

Turniej przebiegał w sportowej atmosferze. Do ostatniej rundy nie było wiadomo kto wygra. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a także sprzęt szachowy dla swoich placówek.

Turniej mógł się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego.
Szczególne podziękowania należy złożyć na ręce obu starostw powiatowych.  Bocheńskie Starostwo ufundowało  puchar i przekazało  gadżety dla uczestników, brzeskie  ufundowało puchar, medale oraz dyplomy a także  przekazało gadżety na nagrody.
Organizatorzy dziękują  dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 5 za udostępnienie sali i sprzętu do rozegrania zawodów. Specjalne podziękowania dla sędziego  Bartka Ślęczka za sprawne przeprowadzenie zawodów.