Sport

Bochnia. Kolejna edycja 12-godzinnego Podziemnego Biegu Sztafetowego w kopalni. Co zrobić, by wziąć udział w tym wydarzeniu?

fot. archiwum

Tegoroczna edycja imprezy zaplanowana jest na początek marca. Zapisy na podziemny bieg ruszą 1 lutego 2020 roku. Na rejestrację 4-osobowej drużyny jest tylko tydzień.

Każdy, kto lubi biegać, każdy kto chce się sprawdzić jak długo jest w stanie biegać w dość nietypowych warunkach, niech zbierze czteroosobowy skład i zgłosi drużynę, do startu w podziemnym biegu w bocheńskiej kopalni – obiekcie będącym zabytkiem klasy najwyższej, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Historia biegania 212 metrów pod ziemią, zapisana jest w księdze rekordów Guinnessa, jako najgłębiej pod ziemią przebiegnięty półmaraton. Dziś podziemne bieganie w Bochni to już dziesiątki tysięcy łącznie przebiegniętych kilometrów – dystans przewyższający dwukrotny odwód Ziemi.

W tym roku 12-godzinny Podziemny Bieg Sztafetowy w kopalni zaplanowano jest od 6 do 8 marca. Zapisy ruszają już 1 lutego. Uczestników ostatecznie wyłoni losowanie.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra