Sport

BLF: Hit na remis, Corleone zdobyło pierwsze punkty, kolejne niespodzianki w I lidze – DUŻO ZDJĘĆ

Choć wydarzeniem 6. serii gier był bez wątpienia mecz Stalprodukt – Transbet, to nie tylko to spotkanie dostarczyło kibicom wiele emocji, ponieważ niemal każde starcie było niezwykle ciekawe. Niemoc przełamał wreszcie zespół Corleone i po dobrym występie pokonał Krawczyk Team 3-2. Spisało się także Igloo, które pokonało Lemon F.H.U. Niesamowicie wyrównana stała się rywalizacja w I lidze, gdzie zespoły z miejsc 1.-5. zgromadziły po 10 punktów!

I liga:
15.00 G2 Transport 3–3 iSprzęt
15.45 Rangers 0–6 Parkers
16.30 Dandav 3–8 Św. Paweł
17.15 Stalprodukt Oldboys 2–9 Elmec Instalacje Elektryczne

Na wysokim poziomie stał mecz G2 Transport – iSprzęt. Pierwszy prowadzenie objął G2 Transport, a na listę strzelców wpisał się Dawid Raś, jednak rywale szybko odpowiedzieli dwoma trafieniami. Najpierw niefortunną interwencję zaliczył Jakub Witek, a niedługo po przerwie gola zdobył Krzysztof Rysak. G2 nie odpuścił i wyrównał po ładnym golu Rasia, ale wkrótce znów musiał odrabiać straty po bramce Roberta Rynducha. Ostatecznie mecz zakończył się jednak remisem, trzeba przyznać, że zasłużonym, ponieważ błąd rywali w kryciu przy rzucie rożnym wykorzystał Rafał Wacnik i wyrównał na 3-3, a więcej bramek już nie padło.

Jednostronny był tylko mecz Rangers – Parkers. Parkersi dominowali w nim od początku do końca i wygrali aż 6-0 po trzech golach Dominika Juszczaka, dwóch Gabriela Rajcy oraz jednym Krzysztofa Komasy. Rangers stworzyli sobie kilka okazji, ale zabrakło im skuteczności, nie wykorzystali też gry w przewadze po czerwonej kartce dla Zbigniewa Romańskiego.

Fatalny występ zanotował Dandav. Spadkowicz z Ekstraklasy bardzo łatwo dał się pokonać rozpędzonej ostatnio ekipie Św. Paweł aż 3-8. Już po 11. minutach było 4-0 dla „Świętych”. Najpierw na listę strzelców wpisał się Kamil Klimek, potem dwa gole dołożył Jakub Pasiut, a jedno trafienie zanotował Daniel Kaciczak. Dandav przebudził się dopiero pod koniec pierwszej połowy, gdy gole zdobyli Daniel Mikler (z przedłużonego rzutu karnego) i Wojciech Pacura, jednak był to krótkotrwały progres. Tuż przed przerwą gola na 5-2 zdobył po błędzie obrony Tomasz Pachuta. Po przerwie samobójcze trafienie zanotował Kaciczak i było 5-3, jednak od tego momentu gra ekipy Dandav się załamała. Wysokie zwycięstwo ekipy Św. Paweł przypieczętowały dwa kolejne gole Pasiuta i druga tego dnia bramka Klimka.

Osłabieni brakiem bramkarza Janusza Piątka Stalproduk Oldboys nie dali rady nawiązać walki z ekipą Elmec. „Hutnicy” prowadzili grę, ale niewiele z tego wynikało, za to „Elektryczni” wyprowadzali szybkie kontrataki. W pierwszej połowie Elmec długo nie potrafił wykorzystać żadnej okazji, ale w końcu wynik otworzył Łukasz Dunaj, a w drugiej połowie na dobre rozpoczęła się kanonada. Trzy gole zdobył Sebastian Czesak, dwa kolejne dołożył Dunaj, dwa trafienia zaliczył też Bartosz Dobrzański, a jedno Tomasz Szydłowski. Jedyne gole dla „Hutników” padły po strzale Jakuba Kleszcza i niefortunnej interwencji Czesaka. „Elmec” wygrał aż 9-2 i dołączył do grona zespołów mających na koncie 10 punktów. W nim znajduje się ekipa Stalprodukt Oldboys, jednak spadła z 1. na 2. miejsce.

20.15 Stalprodukt 0–0 Transbet

W meczach Ekstraklasy padło znacznie mniej goli niż w I-ligowych, za to każdy z nich był za to niezwykle zacięty. Po raz kolejny dobrze swoje spotkanie rozpoczęła drużyna Spektrum, która objęła prowadzenie w starciu z drużyną Bosman po golu Bartłomieja Chlebka. Bosman nie grał tym razem zbyt dobrze, ale był skuteczny. Niedługo przed przerwą na 1-1 wyrównał Adrian Kurek. Tuż po zmianie stron faul w polu karnym popełnił bramkarz Spektrum, a rzut karny wykorzystał Konrad Kuliszewski, jednak szybko odpowiedział na to trafienie Chlebek i było 2-2. Spektrum znów dało się pokonać w końcowym fragmencie meczu. Decydującą bramkę zdobył Tomasz Marut. Bosman awansował na 3 miejsce i może być już niemal pewny utrzymania, natomiast Spektrum pozostało bez punktów.

Swoje położenie zdołała poprawić za to ekipa Corleone, która w niezwykle ważnym spotkaniu pokonała ekipę Krawczyk Team. Początek pojedynku należał zdecydowanie do drugiej z drużyn, ale nie wykorzystała ona swoich okazji. To szybko się zemściło, bo w 18. i 22. minucie dwa potężne strzały oddał Jarosław Żmudzki i Corleone prowadziło 2-0. Wkrótce zespół dołożył także trzecie trafienie, a na listę strzelców wpisał się Jacek Panek. Krawczyk Team do końca próbował odrobić straty, ale obronę Corleone przełamał dopiero pod sam koniec, gdy dwa gole zdobył Artur Mistarz. Na doprowadzenie do remisu zabrakło już czasu i Corleone wygrało swój pierwszy mecz w sezonie. Dzięki temu do ekipy Krawczyk Team traci już tylko dwa punkty.

Bardzo dobry występ w meczu z ekipą Lemon F.H.U. zanotowało Igloo. „Mroźni” skutecznie bronili się przed atakami „Cytrynek”, które nie miały tego dnia pomysłu na przełamanie defensywy rywali. Igloo objęło prowadzenie po strzale Dominika Wody, który wykorzystał to, że obrońców zablokował Artur Mikulski, a po zmianie stron na 2-0 podwyższył po indywidualnej akcji dobrze dysponowany w ostatnim czasie Mateusz Zając. Więcej goli nie padło i mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem „Mroźnych”, dzięki któremu wyprzedzili Lemon F.H.U. w tabeli.

Swoim poziomem nie zawiódł hit rundy, w którym Stalprodukt zmierzył się z Transbetem. Tempo meczu było bardzo szybkie, oba zespoły skonstruowały wiele składnych ataków, jednak bały się otworzyć i przede wszystkim skupiły się na obronie własnej bramki. Ponieważ nikt nie popełnił kardynalnego błędu, a dobrze spisali się bramkarze obu ekip, to mecz zakończył się remisem 0-0, trzeba przyznać, że zasłużonym. Ten rzadki w futsalu wynik padł w spotkaniu tych ekip już drugi raz, co pokazuje, jak równy poziom prezentują. Na szczycie tabeli został zachowany więc „status quo”.