Sport

B-klasa Bochnia: Macierz i Czarni pewni awansu, Gryf musi obejść się smakiem

Fot. Marcin Kalinowski

Rozstrzygnęły się już losy walki o awans w bocheńskiej B-klasie. Na wyższy poziom rozgrywek po trzech latach powróci Macierz Lipnica, a już po roku również zespół Czarnych Kobyle. Do rozstrzygnięcia pozostaje już jedynie kwestia tego, który z klubów zajmie pierwsze miejsce. Niemal do samego końca w walce liczył się Gryf Chronów, który po porażce z Macierzą finalnie musi jednak pogodzić się z faktem, że marzenia o awansie trzeba odłożyć na kolejny sezon.

Zaległe mecze 15. kolejki:
Husaria Łapczyca 0-3 Wisła Grobla – walkower

Korona Brzeźnica 3-5 Ostrowianka Ostrów Królewski

Gryf Chronów 0-4 Macierz Lipnica Murowana

Mecz 16. kolejki:

Macierz Lipnica – Husaria Łapczyca 9-1

Bez wątpienia hitem 15. serii gier był mecz Gryfa z Macierzą. Zwycięstwo gospodarzy dawało pozwoliłoby im zmniejszyć stratę do rywali i liczyć się do samego końca w walce o awans, ale potknięcie oznaczało pożegnanie się z szansami na awans. Od początku lepsze wrażenie sprawiali jednak goście, którzy objęli prowadzenie już w 9. minucie po golu Piotra Krzaka. Chwilę później było już 0:2, bo do bramki piłkę skierował Miłosz Strugała. Po przerwie Macierz dobiła rywali bramką Łukasza Zycha i drugim trafieniem Strugały i mecz zakończył się wysokim wynikiem 0:4. To oznaczało, że walka o awans została rozstrzygnięta. Macierz dołączyła do pewnych już wcześniej awansu Czarnych Kobyle i odzyskała przy okazji pozycję lidera. Gryf zagrał bez wiary w końcowy sukces, nie zdołał wykrzesać z siebie determinacji, która była jego główną bronią w poprzednich spotkaniach. Zespół z Chronowa zakończy sezon na 3. miejscu, najwyższym w historii klubu. Na zakończenie Gryf zagra u siebie z Koroną. Wracając do Macierzy, dobra forma zespołu z Lipnicy została potwierdzona w czwartek w rozegranym awansem meczu z Husarią. Pogrom 9-1 idealnie dla lipniczan zakończył bardzo dobry dla nich sezon.

Ważne zwycięstwo odniosła Ostrowianka. Zespół z Ostrowa niemal cały sezon niespodziewanie zajmował ostatnią pozycję, ale wyjazdowe zwycięstwo nad Koroną 5:3 pozwoliło drużynie awansować na 7. miejsce. Walkowerem mecz z Husarią Łapczyca wygrała Wisła Grobla, ponieważ teoretyczni gospodarze spotkania nie zdołali skompletować meczowej kadry.

Tabela:
1. Macierz Lipnica Murowana 16 42
2. Czarni Kobyle 15 38
3. Gryf Chronów 15 30
4. Zryw Królówka 16 23
5. Wisła Grobla 14 18
6. Raba II Książnice 14 17
7. Ostrowianka Ostrów Królewski 15 10
8. Husaria Łapczyca 16 9
9. Korona Brzeźnica 15 7

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra