A klasa Brzesko. Podsumowanie 6. kolejki

W hicie 6. kolejki gier w brzeskiej klasie A lider LKS Poręba Spytkowska wygrał na wyjeździe 3-1 (2-0) z Victorią Porąbka Uszewska, która wobec tej porażki straciła pozycję wicelidera tabeli. Wysokie porażki poniosły drużyny rezerw Jadowniczanki Jadowniki i Strażaka Mokrzyska, które uległy kolejno Kłosowi Łysa Góra i Tymonowi Tymowa.

Na początek zajrzyjmy do Porąbki Uszewskiej, gdzie przyjechała drużyna LKS-u Poręba Spytkowska, która w tym nie sezonie straciła jeszcze punktów. Tak też będzie po tym meczu, gdyż zawodnicy trenera Szczepana Goryczki okazali się zdecydowani lepsi od swoich rywali i zdobyli kolejne trzy “oczka”. Wynik otworzył już w 10. minucie Mateusz Bieniek, a tuż przed przerwą prowadzenie gości podwyższył Tomasz Grzyb. Na nieco ponad kwadrans przed końcem gola kontaktowego strzelił Przemysław Łazarz, jednak na doprowadzenie do wyrównania zabrakło sił i umiejętności, a szóste w tym sezonie zwycięstwo Poręby Spytkowskiej przypieczętował tuż przed końcem Paweł Borowiec. Spotkanie skończyło się w nienajlepszej atmosferze, bo w końcówce meczu z boiska wylecieli strzelcy goli Łazarz i Borowiec.

Wysoka porażka domowa Jadowniczanki II Jadowniki z Kłosem Łysa Góra aż 2-9 (0-3) zupełnie nie dziwi, gdyż beniaminek nie jest najlepiej dysponowany na początku sezonu, a gracze Kłosa to bez wątpienia jeden z czołowych zespołów tej ligi. Kłos prowadził już w 4. minucie po bramce Kacpra Książka, a później swoje trafienia dołożyli Jakub Stypka (trzy), Jakub Kumorek (trzy), Krystian Chrapusta i Kacper Tyrkiel. Dla miejscowych gole zdobyli w drugiej części meczu Artur Świerad i Bartłomiej Kurek.

Aż 3-11 przegrali na wyjeździe zawodnicy Strażaka II Mokrzyska/Szczepanów, którzy w niedzielę grali w Tymowej z Tymonem. Goście objęli niespodziewanie prowadzenie już w 2. minucie meczu, gdy na listę strzelców wpisał się Wojciech Urbański. Ich radość nie trwała jednak długo, bo jeszcze przed przerwą bramkarz Strażaka musiał sześciokrotnie schylać się po futbolówkę do siatki. Po pauzie Tymon dalej dominował i dołożył jeszcze pięć trafień, z kolei przyjezdnych stać było jedynie na dwa gole. Aż pięć goli dla Tymona zdobył Adrian Michalczyk i awansował na drugie miejsce w klasyfikacji strzelców rozgrywek, bo ma już 10 goli na swoim koncie. Liderem jest Łukasz Hajduga z Poręby Spytkowskiej, który bramkarzy rywali pokonywał w tej kampanii już 14 razy.

Po bardzo słabym starcie sezonu i czterech porażkach Victoria Bielcza wraca na odpowiednie tory i wygrała drugi mecz. Tym razem Victoria w końcówce spotkania wyszarpała trzy punty Startowi 77 Biadoliny Szlacheckie, który w Bielczy prowadził po golu z 71. minuty meczu autorstwa Janusz Mieszkowskiego. Po dziesięciu minutach wyrównał Dominik Mieszkowski, a w doliczonym czasie gry szalę zwycięstwa na korzyść miejscowych przechylił Karol Baran.

Poniżej oczekiwań grają wciąż zawodnicy Ivy Iwkowa, którzy tym razem ulegli po walce na własnym stadionie z Koroną Niedzieliska 1-3 (0-1). Tuż przed przerwą bramkę numer jeden dla gości zdobył z rzutu wolnego Robert Skirło. Później trafienia dołożyli Rafał Augustyn i Tomasz Wilk, a gospodarzy stać było jedynie na odpowiedź jednobramkową w wykonaniu Szymona Nowickiego. Korona dzięki tej wygranej nie traci kontaktu z czołówką, z kolei Iva zadomowiła się w dolnej połowie tabeli.
Wciąż pozostajemy pod wrażeniem bardzo dobrej gry LKS-u Uszew, która poparta jest również zdobyczą punktową. Gracze grającego trenera Wojciecha Kukli mają na swoim koncie już 12 “oczek”, a w ten weekend w pokonanym polu pozostawili Jedność Paleśnica, która w tym sezonie jeszcze punktó nie zdobyła. Zwycięski gol dla gospodarzy padł w 89. minucie meczu, a piłkę do siatki skierował Mateusz Frankowski.

Zniżkę formy zaliczył drugi z beniaminków klasy A Grom Sufczyn, który po niezłym starcie sezonu przegrał drugi mecz z rzędu. Tym razem na własnym stadionie Grom uległ zawodnikom Pogórza Gwoździec 0-2 (0-2). Oba gole kibice zgromadzeni na stadionie w Sufczynie zobaczyli w pierwszej części meczu, a ich autorami byli Jakub Tokarczyk i Daniel Dudek.