Sport

A-klasa Bochnia: To będzie ciekawy sezon

Bardzo ciekawie zapowiada się sezon 2019/20 w grupie bocheńskiej A-klasy. Przed startem rozgrywek w roli głównego faworyta do awansu stawia się Błyskawicę Proszówki, ale sezon jest długi, a o sukcesie decyduje zbieg wielu czynników, dlatego rywalizacja może być zacięta. Jeszcze trudniej wskazać z kolei zespoły, które miałyby obsadzić ostatnie pozycje.

1. kolejka:
sobota, 17. sierpnia:
Czarni Kobyle – LKS Trzciana 2000 17:00

Orzeł Cikowice – Ceramika Muchówka 17:00

Victoria Słomka – Beskid Żegocina 18:00

Tarnavia Tarnawa – Raba Niedary 18:00

niedziela, 18. sierpnia:
Macierz Lipnica Murowana – GKS II Drwinia 13:00

Błyskawica Proszówki – Novi/Rzezawianka Rzezawa 15:00

Górnik Siedlec – Błękitni Krzeczów 15:00

Ostatni mecz Czarnych Kobyle w A-klasie? Domowy pojedynek z LKS-em Trzciana (2-4). Samobój w samo okienko z około trzydziestu metrów, dwa rzuty karne dla gości, drugi obroniony przez autora tego tekstu, mnóstwo niewykorzystanych okazji i zawieszenie na pół roku dla jednego z zawodników zespołu gospodarzy. Tamto spotkanie było szalone, ale sobotnie starcie zapowiada się równie emocjonująco. Przez ostatni rok oba zespoły poczyniły spore postępy. Trzciana 2000 stała się jednym z najbardziej perspektywicznych zespołów w stawce, z kolei Czarni wrócili do ligi i są beniaminkiem z aspiracjami, co potwierdzili pokonując 4:2 Rzezawiankę w I rundzie Pucharu Polski i wygrywając 3-1 ze Szreniawą. W ćwierćfinale PP zagra także Trzciana 2000, która ograła z kolei innego spadkowicza z ligi okręgowej, Tarnavię, a następnie poradziła sobie z Żubrem Gawłówek 1-1 k. 4-1. To może być hit 1. kolejki.

Zacięty mecz szykuje się także w Cikowicach, gdzie Orzeł podejmie Ceramikę. Gospodarze mają za sobą niezłą rundę wiosenną, natomiast goście zaliczali się do ścisłej czołówki w poprzednim sezonie rozgrywek. Zespół z Muchówki zaliczył spory falstart przegrywając po rzutach karnych w Pucharze Polski ze Zrywem Królówka (2-2, k. 6-7), co nie oznacza jednak, że sezon ligowy rozpocznie słabo. Z rozgrywkami pucharowymi pożegnał się już także Orzeł, jednak ten zespół trafił w I rundzie na wyżej notowaną Rabę Książnice (1-3).

Bardzo ciekawie powinno być w Słomce, gdzie Victoria zagra z Beskidem. Oba zespoły zaliczał się w poprzednim sezonie do mocnych zespołów i w obecnej kampanii z pewnością będą chciały zająć jeszcze wyższą pozycję. Gospodarze poszerzyli swoją kadrę, ponieważ brak zmienników odbił się zespołowiczkawką pod koniec poprzedniego sezonu. Wkrótce przekonamy się, kto lepiej rozpocznie sezon.

W daleką podróż uda się drużyna Raba Niedary, która przemierzy odległość ponad 50 km, aby zagrać ze spadkowiczem z ligi okręgowej – Tarnavią. Forma gospodarzy pozostaje niewiadomą, choć postawa w meczu z Trzcianą 2000 (2-4) nie napawa optymizmem. Na własnym boisku drużyna powinna jednak zaprezentować się lepiej. Raba na wiosnę poczyniła spory postęp. Jeśli zespół nadal będzie się rozwijał, to w tym sezonie nie będzie musiał martwić się o utrzymanie.

Wysoko w obecnym sezonie mierzy zwycięzca rozgrywek B-klasy w poprzednim sezonie, czyli Macierz Lipnica. Drużynę wzmocnił grający trener Damian Pławecki, który przyszedł z Beskidu Żegocina, odszedł za to Łukasz Zych, który wrócił do grającej w brzeskiej A-klasie drużyny LKS Poręba Spytkowska. GKS II przez ostatnie dwa lata zajmował pozycję w górnej części tabeli, ale trudno przewidzieć, czy w obecnym sezonie będzie sobie radził równie dobrze. W tym meczu trudno wskazać faworyta, dlatego to spotkanie również warto uwzględnić w kalendarzu, bo emocji nie powinno zabraknąć.

Bardzo mocna wydaje się być kadra Błyskawicy Proszówki. Zespół doskonale radził sobie w przedsezonowych sparingach, gdy rozbił m.in. grającą w lidze okręgowej Olimpię Bucze, a także wygrał Puchar Wójta Gminy Bochnia. W Pucharze Polski drużyna rozbiła z kolei B-klasową Wisłę Grobla (9-1) i GKS II Drwinia (4-0). Rzezawianka po spadku znajduje się w fazie przebudowy. Być może zespół szybko zacznie spisywać się na miarę potencjału, ale w tym spotkaniu faworytem będą gospodarze.

Trudny sezon za Górnikiem Siedlec, ale obecny może być nawet trudniejszy. Zespół doświadczył sporych zmian kadrowych, więc potrzeba będzie czasu, aż nowi zawodnicy zdołają się zgrać. W 1. kolejce Górnika czeka bardzo ważny mecz z Błękitnymi, którzy zapewne będą mierzyć co najmniej w miejsce w środku tabeli. Jeśli oba zespoły chcą zrealizować swoje cele, to muszą walczyć o zwycięstwo w tym spotkaniu.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra