A-klasa Bochnia: GKS II na czele, Macierz wygrała grając „w dziewiątkę”

Obecny sezon w bocheńskiej A-klasie jest niezwykle emocjonujący, ponieważ po trzech kolejkach każdy zespół w stawce ma na koncie choćby punkt, a oprócz spotkania Błyskawicy z Tarnavią (3-0) w 3. serii gier wszystkie mecze zakończyły się remisami lub jednobramkowym zwycięstwem jednej z rywalizujących ekip.

GKS II Drwinia 2-1 Beskid Żegocina

Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniosła Raba Niedary, która wygrała wyjazdowe spotkanie z Czarnymi Kobyle. Kluczowym momentem dla losów starcia była końcowa część pierwszej połowy, kiedy to Raba objęła dwubramkowe prowadzenie. Po zmianie stron Czarni zmniejszyli stratę dzięki bramce Krzysztofa Serwatki, ale ostatecznie Raba utrzymała prowadzenie i wygrała 2-1.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniosła uznawana za jednego z głównych faworytów do zajęcia pierwszej pozycji Błyskawica Proszówki. Drużyna ta na własnym boisku ograła Tarnavię, dla której była to z kolei pierwsza porażka rozgrywkach ligowych. Losy meczu rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie, bo bardzo szybko gole dla gospodarzy zdobyli Piotr Filipek, Eliasz Dudek i Karol Filipek i mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Nieudany początek sezonu zanotował Orzeł Cikowice, ale tym razem zespół zdołał zremisować z mocnym LKS-em Trzciana 2000. Goście objęli prowadzenie w 16. minucie po golu Klaudiusza Kowalczyka i wydawało się, że utrzymają minimalne prowadzenie, ale tuż przed końcem meczu po niefortunnej interwencji bramkarza Trzciany 2000 Kamila Ćwika Orzeł wyrównał na 1-1 i właśnie takim wynikiem zakończył się mecz.

Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie Górnika Siedlec z Rzezawianką. Gospodarze mogą cieszyć się ze zdobycia pierwszego punktu i zachowania czystego konta, ponieważ w poprzednich meczach ponieśli wyraźne porażki. Goście w pierwszych trzech meczach wygrali raz oraz dwukrotnie zremisowali i powoli odbudowują swoją pozycję.

Ciekawie zapowiadał się mecz Victorii Słomka z Ceramiką i rzeczywiście było to zacięte spotkanie. Oba zespoły stworzyły sobie po kilka okazji do zdobycia gola, ale zawodnikom brakowało skuteczności. Dopiero w 55. minucie bramkę na 0-1 zdobył Radosław Krawczyk. Victoria zdołała wyrównać po rzucie karnym wykorzystanym przez Piotra Makówkę. Chwilę później czerwoną kartkę otrzymał Krawczyk, ale gospodarze nie zdołali już uzyskać przewagi. Mecz zakończył się remisem 1-1, który zapewne nie jest satysfakcjonujący dla żadnego z zespołów.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie, w bardzo niecodziennych okolicznościach, odniosła Macierz Lipnica. Gospodarze przegrywali już 0-1 z Błękitnymi Krzeczów po golu z rzutu karnego wykonanego przez Sebastiana Kocota, sami nie wykorzystali „jedenastki”, a potem zostali osłabieni po czerwonych kartkach bramkarza Mariusza Serafina i Szymona Kulasa. Dodatkowo goście również zmarnowali okazję do podwyższenia prowadzenia z kolejnego rzutu karnego. Wydawało się, że Błękitni nie mogą wypuścić takiej okazji, ale w 73 i 75. minucie dwukrotnie dali się zaskoczyć, a do bramki piłkę skierował Piotr Krzak. Macierz utrzymała prowadzenie 2-1 i w niesamowitych okolicznościach zapewniła sobie zdobycie kompletu punktów. Goście mają czego żałować, ponieważ w pewnym momencie wydawało się, że odniosą spokojne i wysokie zwycięstwo, a tymczasem zostali z niczym.

Na zakończenie kolejki spotkały się przewodzące w tabeli zespoły GKS-u II Drwinia i Beskidu Żegocina. Początek spotkania ułożył się idealnie dla gospodarzy, którzy objęli prowadzenie już w 8. minucie po golu Mateusza Bochenka. „Waleczni Górale” nie zamierzali się jednak poddawać i przed przerwą wyrównali dzięki bramce zdobytej przez Grzegorza Kłuska. Wynik 1-1 utrzymał się aż do 83. minuty, gdy decydującą bramkę dla gospodarzy zdobył Patryk Lany. Gospodarze trzeci raz w tym sezonie wygrali 2-1 i samodzielnie zasiedli w fotelu lidera. Beskid poniósł pierwszą porażkę i spadł na 3. miejsce.