- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

Wiśnicki „Plastyk” poszukuje chętnych ósmoklasistów, którzy chcą zostać fotografami. Są jeszcze wolne miejsca!

- REKLAMA -

Fotografia artystyczna jest jedną z czterech specjalizacji do wyboru, pozostałe to: ceramika artystyczna, renowacja elementów architektury i tkanina artystyczna.

Nauka na specjalizacji fotografii trwa 5 lat, a klasa pierwsza, która zacznie naukę będzie prowadzona pod kierunkiem artysty plastyka Marcina „Makówki” Gimińskiego.

Zajęcia prowadzone są w studiu fotograficznym, gdzie uczniowie mają do dyspozycji nowy, profesjonalny sprzęt fotograficzny: aparaty cyfrowe, lampy błyskowe, drony, gimbale, a także programy do obróbki cyfrowej zdjęć, jak Photoshop. Kształcenie obejmuje również techniki analogowe. W prawdziwej ciemni uczniowie poznają czym jest magia fotografii. Uczą się, jak powstaje obraz srebrowy i jak wykonać profesjonalną, czarno-białą odbitkę.

 – Uczeń poszerza swoją wiedzę z zakresu kultury i sztuki oraz może rozwijać swoje zainteresowania, wzbogaca swoją wyobraźnię oraz uczy się koncentracji i uwagi. Kształtujemy wrażliwość i osobowość – opowiada Marcin Makówka.

– Nasze klasy są nieliczne, grupy liczą do 12 osób, także jakoś kształcenia też jest na wysokim poziomie. Nauka fotografii wymaga skupienia i indywidualnego podejścia do ucznia, to wszystko zapewnia nasz Plastyk. Zapraszamy, jeszcze można zmienić swoje życie i zostać profesjonalnym fotografem z tytułem artysty – dodaje nauczyciel fotografii.

Warto podkreślić, że takie szkoły kształtują osoby wrażliwe na otaczający je świat.

Szkoła uczy też portretu, fotografii katalogowej, makrofotografii, i każdej innej dziedziny związanej z fotografią.

Około 90% absolwentów kontynuuje naukę na studiach wyższych. Większość wybiera kierunki artystyczne na ASP i uniwersyteckich Wydziałach Sztuki. Pozostali studiują na kierunkach pedagogicznych, a nawet technicznych. Mamy również absolwentów, którzy dobrze sobie radzą, prowadząc własną działalność zgodną z kierunkiem ukończenia szkoły.

Przy Szkole działa Internat.

Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych jest pięcioletnią szkołą średnią, prowadzoną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Absolwent, po pozytywnym zdaniu egzaminu dyplomowego uzyskuje tytuł Plastyka danej specjalizacji i przystępuje do egzaminu maturalnego.

Obowiązkowe przedmioty artystyczne dla wszystkich uczniów to: rysunek i malarstwo, rzeźba, podstawy projektowania, podstawy fotografii i filmu, projektowanie multimedialne oraz historia sztuki.

Wolne miejsca są jeszcze na ceramice artystycznej, fotografii artystycznej i tkaninie artystycznej.

Termin dodatkowego egzaminu wstępnego do Szkoły ustalono na 27 sierpnia 2024 r. godz. 9.00.

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej szkoły w zakładce rekrutacja lub pod nr 14 685 56 50.

Fot. Prace wychowanków PLSP w Nowym Wiśniczu

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra