- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

Dziś w bocheńskiej bibliotece wernisaż Joanny Dziedzic

Fot. Archiwum J. Dziedzic
- REKLAMA -

Biblioteka w Bochni zaprasza na kolejny Salon Artystyczno- Literacki, podczas którego odbędzie się otwarcie wystawy Joanny Dziedzic „Z miłości do piękna, zamiłowania do natury, pasji tworzenia”. Wydarzenie zaplanowano dziś na godz. 18 w sali klubu biblioteki.

Joanna Dziedzic jest architektem, absolwentką Politechniki Krakowskiej. Wychowana na podbocheńskiej wsi, w pięknym pejzażu, po kilkunastu latach mieszkania w mieście wróciła na nią. Prowadzi działalność gospodarczą skupioną wokół projektowania budynków i obsługi inwestycji budowlanych.

Twórczość artystyczną traktuje jako odskocznię od codziennej pracy. W czasie studiów uczestniczyła w lekcjach rysunku u prof. Wiktora Zina. To on nauczył ją obserwować otoczenie i przywiązywać wagę do detalu. Zachęcił do wspierania talentu systematyczną pracą, uważając rysunek za podstawowy warsztat architekta.

Joanna Dziedzic w ramach programu Polskiej Izby Architektów prowadzi kursy dla przyszłych inwestorów, przyczyniając się do podnoszenia świadomości społecznej w tworzeniu przyjaznego, dobrze skomponowanego otoczenia. Inspiruje ją gotyk i secesja. Jest wrażliwa na pejzaż i detal.

O swoich pracach mówi „Moja twórczość to balans pomiędzy rzemieślnictwem, architekturą, rysunkiem, disajnem. Rysunek, szkic – to moje ulubione techniki szybkiego wyrazu, kadru, który akurat zachwycił. Prezentowane prace to ulotne chwile odprężenia i romantyzmu, przelane na papier. Prace sprzed lat są bardziej dopracowane. Te obecne powstają „dynamicznie” na tym co jest pod ręką a jeśli w kadrze znajduje się obiekt, który burzy kompozycję to bywa pomijany. Jestem pasjonatką pejzażu, architektury drewnianej, widoczków, kadrów z wycieczek nordic walking, po pasmach Beskidu Wyspowego. Bliska jest mi fotografia, bo wspiera i utrwala wspomnienia, do których można o każdej porze dnia i nocy zaglądać, bądź przelać na papier w przemyślanej bardziej technice. Kadruje piękne widoki, obsesyjnie górę Kostrze – „wieloryba” Beskidu Wyspowego.”

Autorka wystawy niedosyt dobrej jakości architektury w pejzażu wiejskim rekompensuje odkryciami starych zabudowań wiejskich, pięknie wkomponowanych w starodrzew i malowniczo wijące się dróżki. Swoimi odkryciami dzieli się często na Instagramie.

Od kilku lat tworzy osobistą markę dziedzicdesign – jest to autorska pracownia skupiona wokół wyrobów z czarnego dębu – unikatowego drewna o wielotysięcznej historii. W ten sposób powstają oryginalne produkty mające zastosowanie użytkowe, dekoracyjne, z przesłaniem wielopokoleniowym.

Salon uświetni występ artystów z Teatru Arystokrackiego działającego przy Stowarzyszeniu Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej. Biblioteka zaprasza wszystkich zainteresowanych. Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia w godzinach pracy biblioteki.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra