- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

W sobotę w Oratorium św. Kingi spektakl „Wszystko płynie” Teatru Soho

- REKLAMA -

W sobotę o godz.19.00 na deskach sceny w Oratorium św. Kingi w ramach programu Teatr Polska 2021 zaprezentowany zostanie spektakl „Wszystko płynie” w reżyserii Janusza Opryńskiego realizowany przez Teatr Soho. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Auxilium.

OPIS SPEKTAKLU:

Spektakl jest relacją z piekła opowiedzianą ustami dwójki bohaterów – Anny i Jana. Ona – świadek wielkiego głodu na Ukrainie, On – wieloletni więzień łagrów. Sztuka próbuje zmierzyć się z doświadczeniem głodu człowieka, z piętnem sowieckiego łagru, znaleźć przestrzeń do wypowiedzenia słów najcięższych o człowieku.

Janusz Opryński po raz pierwszy sięgnął po tekst „Wszystko płynie” Wasilija Grossmana w spektaklu „Punkt Zero: Łaskawe”. Potem, podczas Konfrontacji Teatralnych w 2016 roku, zaproszono go do udziału w cyklu „Mikro Teatr” zrealizowanym przez Komunę Warszawę. Wówczas na scenie znaleźli się aktorzy stale współpracujący z Januszem Opryńskim – Eliza Borowska (Teatr Polski w Warszawie) i Sławomir Grzymkowski (Teatr Dramatyczny w Warszawie).

Projekt zakładał radykalne ograniczenie formy – spektakle nie mogły przekraczać 16 minut. Fragment ten znajdzie się w przedstawieniu „Wszystko płynie”.

TEATR POLSKA jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród mieszkańców miejscowości, mających ograniczony dostęp do oferty teatralnej. Celem programu TEATR POLSKA jest ułatwianie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.

W ramach programu TEATR POLSKA od 5 sierpnia do 31 października 2021 zaplanowano 150 pokazów spektakli w 75 miejscowościach.
TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

OBSADA: Eliza Borowska, Sławomir Grzymkowski

INFORMACJE:

  • czas trwania: 60 minut
  • grupa wiekowa: dorośli
  • scenografia: zespół
  • choreografia: zespół
  • muzyka: na licencji: David Lang „You will return” album Death Speaks (2013 Cantaloupe Music), Labradford „E Luxo So” – „Recorded and Mixed At Sound of Music, Richmond, Va.” (1999, Blast First/Kranky)
  • dramaturgia: Janusz Opryński
  • data premiery: 28 listopada 2019
  • miejsce premiery: Warszawa

BILETY:
Bilety do nabycia w biurze fundacji, czynnym we wtorki w godz. 9-12 i w piątki w godz. 16-19.
Całkowity przychód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na rehabilitację podopiecznych Fundacji Auxilium.

CENY BILETÓW:
bilet normalny – 30 zł
bilet ulgowy – 25 zł
bilet grupowy – 20 zł

Więcej informacji: www.auxilium-fundacja.org.plbiuro@auxilium-fundacja.org.pl, tel. 577 935 025,

Organizator: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz Dzieciom i Młodzieży AUXILIUM

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra