- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

Dziś prapremiera sztuki “Furor Poeticus” Teatru Artystokrackiego

- REKLAMA -

Teatr Artystokracki, działający przy Stowarzyszeniu Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej oraz Miejski Dom Kultury, serdecznie zapraszają na prapremierę sztuki “Furor Poeticus”, będącą wydarzeniem towarzyszącym w ramach tegorocznych Dni Bochni, która odbędzie się w sobotę o 19:00 w bocheńskim Oratorium (Plac Świętej Kingi 6).

Co by było gdyby bohaterowie najsłynniejszych lektur szkolnych nagle znaleźli się w jednym miejscu, w jednym czasie i to… współcześnie? Na to pytanie odpowiedzą młodzi aktorzy Teatru Atrystokrackiego, dla których jest to kolejna autorska sztuka.

Pomysłodawczyniami i autorkami scenariusza są Wiktoria Gałka i Martyna Strach, które wyreżyserowały sztukę wspólnie z Zofią Sitko, inicjatorką i założycielką teatru, nawiązującego do dawnych, bogatych tradycji teatralnych w Bochni.

Wyjątkowości wydarzeniu z pewnością nada fakt, że artystom towarzyszyć będzie muzyka na żywo. Za “klawiszem” zasiądzie młody, bocheński pianista Jerzy Florkowski.

Prapremiera sztuki “Furor Poeticus” już dziś! Wstęp wolny!*

*Przypominamy, że na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, §9 ust. 20 obowiązuje limit 50% miejsc na widowni. Limit ten NIE DOTYCZY osób zaszczepionych (dwoma dawkami preparatu dwudawkowego lub preparatem jednodawkowym) zgodnie z §9 ust. 19b. powyższego aktu. Osoby zaszczepione prosimy o posiadanie przy sobie dowolnej formy dokumentu potwierdzającego fakt zaszczepienia. Jednocześnie przypominamy, że wszystkich widzów, zarówno zaszczepionych, jak i niezaszczepionych, obowiązuje obowiązek zakrywania nosa i ust, na podstawie §25 ust. 1 powyższego aktu.

Wszystkich miłośników piłki nożnej – aktorzy – uspokajają, że spektakl powinien skończyć się przed meczem Polska-Hiszpania.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra