- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

W sobotę i niedzielę pikniki literackie na placu zabaw przy Chodenickiej i w Tężni Solankowej w Bochni

- REKLAMA -

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na dwa kolejne pikniki literackie: w sobotę na osiedlowy plac zabaw przy ul. Chodenickiej 57 i w niedzielę do Tężni Solankowej na Plantach Salinarnych, w godzinach 15.00 -18.00.

W Chodenicach w sobotę biblioteka zaprosi do miłego spędzenia czasu wspólnie z Teatrem Maska z Krakowa, który będzie bawić animacjami pt. ”Wyspa pełna Minionków”. Dzieci czeka popołudnie pełne zabawy i rozrywki. Zaprosi także na: stoisko wymiany książek, do Czytelni pod chmurką, bloku zadań i zabaw – Zostań literackim mistrzem, czyli do ułożenia „75 życzeń na 75 lecie biblioteki” oraz rozwiązywania zagadek, quizów literackich. Dla zainteresowanych będą także gry i puzzle XXL, zawsze cieszące się dużym powodzeniem malowanie twarzy, zajęcia plastyczne z Pracownią Rerum i „Letnie przygody i opowieści z ENCJO”.

W Tężni Solankowej w niedzielę organizatorzy zapraszają na grę terenową pt. ”Bibliostwory”, spektakl „Kot w butach” w wykonaniu Teatru KrakArt, do posłuchania opowiadań czytanych przez lektorów szkoły językowej ENCJO, z nimi też można poćwiczyć język angielski, do wzięcia udziału w grach i zabawach z nagrodami. Będą duże gry planszowe chińczyk i gra „Literacki misz-masz”. Będzie można napisać życzenia dla biblioteki, zagrać w literacką grę „Pierwsze zdania”, rozwiązać zagadki literackie, pobawić się z Pracownią Rerum, zdobyć zawsze cieszący się dużym zainteresowaniem tatuaż i balonik.

Pikniki odbędą się w ramach projektu „Magia z czytania”,  pod hasłem „Wspólne czytanie – dzieci wspieranie”, dofinansowanego przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Jola

    17 czerwca 2021 godzina 13:15

    Chętnie się wybiorę 🙂 Ostatnio kupiłam tajemnicę coca coli z polecenia przyjaciół. Także świetna okazja i okoliczności do przeczytania. Oczywiście potem przekaże dalej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra