- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

Dziś w Muzeum im. Stanisława Fischera otwarcie wystawy „Mały formatem – wielki duchem”

- REKLAMA -

Na godzinę 17 w piątek w Muzeum im. Stanisława Fischera zaplanowano otwarcie wystawy o „Kurierku-B” – biuletynie bocheńskiej „Solidarności”. Wystawa została przygotowana w związku z przypadająca w tym roku 40. rocznicą ukazania się pierwszego „wojennego” numeru pisma.

2 komentarze

2 Comments

 1. Avatar

  z.k.

  16 grudnia 2022 godzina 17:17

  Mam odruch wymiotny gdy dane jest mi kontemplować dokonania „Panny S”

 2. Avatar

  Arona

  20 grudnia 2022 godzina 22:03

  O tych działaczach walczących wtedy o nasze Wolności Prawa Obywatelskie należy pamiętać i o tym mówić i stale przypominać i szanować. Wielu z nich traciło zdrowie a niektórzy nawet i życie po to, ażebyśmy się z tych Praw cieszyli i mogli z nich korzystać. Niestety wielu tego nie tylko że nie docenia, ale jest złudnie i zgubnie przekonanym, że jest to już nam dane na zawsze! Otóż nie jest! Nie! Bo nic nie jest dane raz na zawsze, nie! Jeżeli tego, tych zdobyczy nie będziemy bronić, to bardzo prędko je utracimy, bo przecież już je tracimy.
  Nie do pojęcia jest to, że niektórzy z tych niegdysiejszych działaczy budują w Polsce system władzy i ustrój Państwa jeszcze gorszy aniżeli ten z którym walczyli. Tylko dlaczego? W imię czego? Czyżby w imię jakiejś złej ambicji i fobii chorego na władzę jednego człowieka?
  W dodatku obecnie będący u władzy zachowują się tak, jakby zdobyli obcy kraj i rabują każdy z nich na swój sposób ile się tylko uda!
  A wielu naszych, moich Rodaków tego nie widzi, nie chce widzieć bo przecież widzi! Wielu jeszcze do tego mówi; „że kradną? to nic że kradnom, ale się z nami dzielom” a „tamci dawali co?”
  Czy my z takim myśleniem i takimi pojęciami o Państwie jako o Wielkiej Zbiorowej Odpowiedzialności zasługujemy na własne Państwo?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra