- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

W niedzielę koncert GospeLOVE Lato. Dziś zaplanowano warsztaty

- REKLAMA -

Już dziś ruszają warsztaty Gospel z Norrisem Garnerem, światowej sławy charyzmatycznym instruktorem i wokalistą, autorem tekstów i kompozytorem muzyki gospel.

Wydarzenie zwieńczy wyjątkowy koncert, który odbędzie się w niedzielę o 18:00 w Amfiteatrze Park Rodzinny Uzbornia w Bochni. W przypadku niesprzyjającej pogody koncert zostanie przeniesiony do hali Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Windakiewicza w Bochni.

Całość wydarzenia, warsztaty i koncert, nosi nazwę GospeLOVE Lato 2021 i trwa od 6 do 8 sierpnia.

Starosta Bocheński Adam Korta wspólnie ze Stowarzyszeniem Gospel Nad Rabą serdecznie zaprasza miłośników muzyki chrześcijańskiej i nie tylko do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Warsztaty rozpoczną się w piątek 6 sierpnia o godz. 19:00 i potrwają aż do niedzieli do godziny 13:00. Będą odbywać się w dwóch lokalizacjach – Miejskim Domu Kultury oraz hali sportowej Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni.

Zaś na zakończenie odbędzie się wyjątkowo radosny koncert w wykonaniu uczestników warsztatów pod batutą znakomitego Norrisa Garnera! Uczestnikom towarzyszyć będą muzycy: Szymon Markiewicz, Krzysztof Mysona, Łukasz Giergiel, Michał Zwierniak, Szymon Klekowicki, Grzegorz Bizukoić i Wojciech Zwierniak .

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolska, Powiatu Bocheńskiego i Stowarzyszenie Gospel Nad Rabą.

Patronat nad wydarzeniem objęło Radio Profeto i Radio RDN Małopolska. Imprezę wspierają Miejski Dom Kultury w Bochni oraz Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Bochni.

Muzyka Gospel to rodzaj chrześcijańskiej muzyki sakralnej, której początki sięgają XIX-wiecznej kultury czarnoskórych mieszkańców Stanów Zjednoczonych Ameryki. W muzyce tej dominuje wokal , a teksty mają charakter chrześcijański.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra