- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

W Lipnicy Murowanej Czesław Anioł promował swoją najnowszą książkę ZDJĘCIA

Fot. paweł Heród
- REKLAMA -

W niedzielne popołudnie w sali widowiskowej GDK w Lipnicy Murowanej odbyła się promocja książki Czesława Anioła „Lipnica Murowana. Krajobrazy przyrody i dziedzictwa kulturowego”. To bogato ilustrowany przewodnik zawierający także wiersze lipniczanina.

Podczas spotkania autor publikacji opowiadał o pracy nad powstaniem książki. Była też poezja. Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Lipnicy Murowanej recytowała wiersze Czesława Anioła. Dwa utwory, z którymi związany jest emocjonalnie, zaprezentował sam autor. W trakcie spotkania można było zobaczyć zdjęcia wykorzystane w publikacji, te pochodzące z bogatych zbiorów Czesława Anioła, a także inne związane z Lipnicą Murowaną autorstwa Pawła Heróda.

Bogato ilustrowany liczący ponad 300 stron przewodnik „Lipnica Murowana. Krajobrazy przyrody i dziedzictwa kulturowego” został wydany w ramach projektu „Od słupa Światowida, aż po dzień dzisiejszy” realizowanego przez Podgórski Stowarzyszenie Kulturalno-Społeczne. Jest to kolejna pozycja na liście wydawnictw stowarzyszenia.

Wydanie przewodnika zostało wsparte przez  Zarząd Województwa Małopolskiego, Zarząd Powiatu Bocheńskiego, a także Tomasza Gromalę – wójta Lipnicy Murowanej.

                  

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra