- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

W Klubie Seniora „Rozalka” wykład „Katyń-historia wciąż żywa” ZDJĘCIA

- REKLAMA -

W piątek w siedzibie Stowarzyszenia Klubu Seniora „Rozalka” odbyło się spotkanie z Zofią Sitko prezesem Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej. Przedstawicielka „Bochniaków” z wykształcenia historyk wygłosiła prelekcję „Katyń-historia wciąż żywa”.

-W interesującej prezentacji  zawarte były ważne informacje dotyczące Zbrodni Katyńskiej.  Celem wykładu było zapoznanie seniorów  z historią zbrodni katyńskiej i jej miejscem w pamięci zbiorowej społeczeństwa polskiego, zrozumienie genezy i znaczenia mordu dokonanego na Polakach przez NKWD wiosną 1940 roku,  pokazanie sylwetek wybranych oficerów zamordowanych w Katyniu, Charkowie, Kozielsku, również z terenu ziemi bocheńskiej – mówi Teresa Szydłowska, prezes stowarzyszenia.

Wykład spotkał się z niezwykłym zainteresowaniem. W dyskusji padło wiele trudnych pytań o przyczynach, przebiegu i ukrywaniu zbrodni katyńskiej. Spotkanie wzbogacił koncert pieśni patriotycznych, zaprezentowano też poruszający wiersz o Katyniu, autorstwa  Zbigniewa Pikuły.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra