- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

W czwartek w bibliotece spotkanie z Katarzyną Bereniką Miszczuk

- REKLAMA -

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na spotkanie autorskie z Katarzyną Bereniką Miszczuk „W kręgu magii i rytuałów szeptuchy”, 26 października 2023 r. godz. 17.00, sala klubu Biblioteki.


Jest to kolejna propozycja Biblioteki w ramach realizacji projektu „Perunem do Audio, z Welesem do Czwórki” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Katarzyna Berenika Miszczuk z wykształcenia jest lekarką, z zamiłowania pisarką, scenarzystką, współzałożycielką Wydawnictwa Mięta, a także wiecznie zabieganą mamą.

Pierwszą powieść pt. „Wilk” napisała w wieku piętnastu lat. Książka wydana została trzy lata później w 2006. To wszechstronna autorka, której znakiem rozpoznawczym jest nieoczywista mieszanka literackich światów niezmiennie doprawiona dużą dawką humoru. Chętnie sięga po fantasy, science fiction, a także kryminał, powieść obyczajową i młodzieżową. Ma w swoim dorobku kilkadziesiąt powieści oraz opowiadań.

Największe uznanie czytelników przyniosły jej: seria diabelsko-anielska: „Ja, diablica”, 2010; „Ja, anielica”, 2011; „Ja, potępiona”, 2012: „Ja, ocalona”, 2021, oraz bestsellerowy cykl „Kwiat paproci” składający się z sześciu powieści: „Szeptucha”, 2016 – Książka Roku 2016 w plebiscycie portalu lubimyczytac.pl: „Noc Kupały”, 2016; „Żerca”, 2017 – Książka Roku 2017 w plebiscycie portalu lubimyczytac.pl; „Przesilenie”, 2018 – Książka Roku 2018 w plebiscycie portalu lubimyczytac.pl i: „Jaga”, 2019 – Książka Roku 2019 w plebiscycie portalu lubimyczytac.pl. i najnowszej „Gniewa”

W 2021 r. premierę miała jej pierwsza książka dla dzieci pt. „Tajemnica domu w Bielinach”, także w 2021 roku na podstawie jej powieści grozy „Druga szansa” powstał sześcioodcinkowy serial „Otwórz oczy” w reżyserii Anny Jadowskiej oraz Adriana Panka, wyprodukowany dla platformy Netflix przez Mediabrigade. Serial, dostępny globalnie na całym świecie, okazał się dużym sukcesem w Polsce.

Rozmowa na czwartkowym spotkaniu będzie się toczyło się wokół serii Kwiat paproci, poprowadzi ją Dorota Rzepka. Biblioteka zaprasza wszystkich zainteresowanych. Wstęp wolny.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra