- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

W Brzesku wystąpi Mikołaj Zalasiński jeden z najznakomitszych barytonów naszych czasów

- REKLAMA -

Urząd Miejski w Brzesku oraz Miejski Ośrodek Kultury są organizatorami niezwykłego koncertu, który odbędzie się w sobotę 25 marca br. w sali audytoryjnej Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku o godzinie 18:00. Będzie to wyjątkowy recital Mikołaja Zalasińskiego, jednego z najznakomitszych barytonów naszych czasów.

Artysta po raz pierwszy w swojej 30-letniej karierze wystąpi w swoim rodzinnym mieście. Akompaniować mu będą Weronika Weiss (skrzypce) i Olga Tsymbaluk (fortepian). Do udziału w koncercie została zaproszona sopranistka Izabela Matuła – gwiazda scen operowych.

Całość poprowadzi wybitny reżyser i pisarz Marek Weiss. Światowej sławy śpiewak wykona utwory między innymi utwory Giuseppe Verdiego, Giacomo Pucciniego, Umberto Giordano, Stanisława Moniuszki i Mieczysława Karłowicza. Bilety nabyć można w RCK-B (pokój 219, II piętro) oraz na stronie internetowej www.kupbilecik.pl.

Pochodzący z Brzeska Mikołaj Zalasiński z wyróżnieniem ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach. W trakcie dotychczasowej kariery był wielokrotnie wyróżniany prestiżowymi nagrodami. Otrzymał między innymi Nagrodę im. Jana Kiepury dla najlepszego śpiewaka operowego roku 2009. Współpracuje z wieloma teatrami operowymi w Polsce, Europie, Ameryce i Japonii.

zalasinski-final.jpg
1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Avatar

    Ewa

    12 marca 2023 godzina 16:26

    Gratulacje dla P.Mikolaja Zalasinskiego i pozdrowienia od wieloletniej koleżanki siostry Alicji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Góra