- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

W bibliotece zaplanowano spotkanie z Anną Jaklewicz podróżniczką i aktywistką ekologiczną

- REKLAMA -

Anną Jaklewicz będzie bohaterką spotkania zaplanowanego na 29 września w bocheńskiej bibliotece. Będzie ono poświęcone ekologii dnia codziennego: „ZERO WASTE dla początkujących. Jak ograniczyć ilość odpadów”.

W ramach realizacji projektu „Aktywni w jesieni życia”, dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wypożyczalnia dla Dorosłych  zaprasza na kolejną odsłonę zadania – warsztaty ekologiczne.

Anna Jaklewicz, to znana podróżniczka, archeolożka, aktywistka ekologiczna, autorka książek o Chinach i Indonezji, organizatorka wypraw do Azji i pilot wyjazdów trampingowych. Relacje z podróży publikuje m.in. w National  Geographic TRAVELER. Wielokrotnie wyróżniana za prelekcje poświęcone wyprawom.

Jej pokaz o Indonezji zdobył jedną z nagród publiczności na Kolosach – największym festiwalu podróżniczym w Europie oraz nagrodę jury Festiwalu 100droga. Prezentacja o Chinach zwyciężyła w konkursie OFF na festiwalu Trzy Żywioły.

Prowadzi też zajęcia międzykulturowe  dla młodzieży oraz warsztaty dla dzieci. Jej ostatnia książka „Indonezja. Po drugiej stronie raju” otrzymała wyróżnienie jury festiwalu MEDIATRAVEL oraz Nagrodę MAGELLANA ( wyróżnienie)   w kategorii reportażowa książka roku 2017. Od  marca 2019 roku prowadzi społeczno-ekologiczną akcję sprzątania świata: „Książka za worek śmieci”, za którą  otrzymała nagrodę „EkoJanosik” przyznawaną  przez Narodową Radę Ekologiczną. 

Na wtorkowym spotkaniu Anna Jaklewicz  przeprowadzi warsztaty dla dorosłych czytelników, opowie między innymi: jak zmniejszyć ilość odpadów, wyjaśni jaki wpływ ma plastik na środowisko i na nasze zdrowie, czym zastąpić jednorazowe opakowania, jakie zmiany wprowadzić w swoim domu, by żyć bardziej ekologicznie.

Prelegentka będzie nie tylko radziła jak żyć zdrowo i w zgodzie z naturą, ale również będzie pokazywała jak domowymi sposobami zastąpić szkodliwą chemię. Prelekcja połączona będzie z prezentacją multimedialną. Warsztaty ekologiczne, to część zadania, pod hasłem „Senior się uczy”. Koordynatorem projektu jest Anna Stolarczyk.

29 września godzina 18, sala klubu bocheńskiej biblioteki.

   

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra