- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

Święto Gminy Lipnica Murowana: kino plenerowe, spacer w ciemność, degustacje i koncert zespołu LOKA

- REKLAMA -

Wójt Gminy Lipnica Murowana oraz Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej serdecznie zapraszają na Święto Gminy i Dożynki Gminne. Wydarzenie odbędzie się w dniach 13-14 sierpnia.

Sobota – 13 sierpnia to „Wieczór spadających gwiazd” na lipnickim rynku, który rozpoczną profilaktyczne konkursy i quizy. Będzie też smakowicie! A to za sprawą specjalnej oferty przygotowanej na ten wieczór przez Tradycyjne Lody „u Szymona”. Po tej części rozpocznie się rodzinny seans w plenerowym kinie. Wyświetlony zostanie film „Mia i biały lew”, opowiadający o niezwykłej przyjaźni dziewczynki i lwa, którzy wspólnie wychowują się w najbardziej malowniczym, a zarazem dzikim zakątku Ziemi, czyli Afryce. O godzinie 21.30 wraz z pracownikami Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego zaplanowano tajemniczy i klimatyczny „Spacer w ciemność”, a następnie nocne zwiedzanie kościoła św. Leonarda z przewodnikiem i na końcu spotkanie na zabytkowym rynku i obserwacja spadających gwiazd.

Niedzielne Dożynki Gminne rozpocznie msza św. o godzinie 14:00 w kościele parafialnym pw. św. Andrzeja Ap. połączona z poświęceniem wieńców żniwnych, po której w regionalnym korowodzie goście przejdą na plac za Dworem Ledóchowskich. Po oficjalnym rozpoczęciu i powitaniu gości odbędzie się konkurs wieńca dożynkowego. Następnie na ludowo zaprezentuje się kapela „Kicioki”. Na wspaniałą degustację potraw regionalnych zaprasza też Koło Gospodyń Wiejskich z Lipnicy Dolnej. Również 14 sierpnia nastąpi wręczenie certyfikatów „Marka Gminy Lipnica Murowana” przyznawanych zasłużonym instytucjom, firmom bądź osobom.

Po ogłoszeniu wyników konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz na wieniec dożynkowy publiczności będzie muzycznie, koncertowo i tanecznie. Na godzinę 19:00 zaplanowano koncert Strażackiej Orkiestry Dętej z Lipnicy Dolnej. Następnie złote przeboje polskiej muzyki rozrywkowej wykona zespół OBSESJA. Godzina 21:30 to występ gwiazdy wieczoru i tegorocznego Święta Gminy – zespołu LOKA, znanego z takich przebojów jak „Prawdziwe powietrze”, „D.N.A.”, „Atom miłości” czy „Tańczę sam”.  Na zakończenie pełnej wrażeń niedzieli dyskotekę pod gwiazdami poprowadzi Dj Raxo.

Sponsorami wydarzenia są: Eko-Garten – Szkółka Roślin Ozdobnych, Barbara i Ryszard Grzesik; Kawalec – Lody Tradycyjne „U Szymona” oraz Państwo Elżbieta i Jerzy Tyrała. Współorganizatorami są zaś: Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Andrzeja Ap. w Lipnicy Murowanej oraz Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra