- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

Steve „Boltz” Bolton zagra w Bochni. Kolejny koncert Bochnia Rocks już 29 marca

- REKLAMA -

Kolejny koncert z cyklu Bochnia Rocks już 29 marca 2023 r. Tym razem sali kameralnej MDK wystąpi Steve „Boltz” Bolton brytyjski gitarzysta rockowy znany z zespołów Atomic Rooster, The Who czy zespołu Paula Younga. Jego występ otworzy znany już bocheńskiej publiczności zespół Black Banjo. Rozpoczęcie o godz. 19.30.

Steve Bolton karierę muzyka rozpoczynał w latach 60. XX wieku. W 1971 r. dołączył do grupy Atomic Rooster, która była wtedy u szczytu sławy. Wokalistą Atomic Rooster był wówczas legendarny Chris Farlowe. Pod koniec 1972 r. Steve Bolton dołączył do formacji Headstone, byłego perkusisty Rare Bird, Marka Ashtona. W latach 80. XX wieku był gitarzystą zespołu Paula Younga. Występował na większości ich albumów. Skomponował też jeden z jego przebojów „Ku Ku Kurama”.

W 1989 r. dołączył do grupy The Who jako gitarzysta solowy, wspomagał na koncertach z okazji 25-lecia zespołu Pete Townshenda, który z powodu problemów z szumami usznymi grał tylko akustyczne partie. Steve Bolton współpracował także jako muzyk sesyjny z wieloma artystami. Na tej długiej liście znajdują się m.in.: Bob Dylan, David Bowie, Ray Davies (The Kinks), Rick Wright (Pink Floyd) i Scott Walker.

W 2016 r. reaktywował grupę Atomic Rooster, wspólnie z jej byłym wokalistą Pete Frenchem. Oprócz tego występuje solo oraz z własnym zespołem Dead Man’s Corner.

Koncert otworzy znane dobrze w Bochni trio bluesowe Black Banjo.

Organizatorzy:

  • Kubicki Entertainment
  • Piotr i Ela Lekki
  • Miejski Dom Kultury w Bochni
image description
Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra