- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

Powstaje Chór GOSPEL. Przyłącz się, by radośnie śpiewać razem z innymi. Spotkanie organizacyjne we wtorek!

- REKLAMA -

Muzyka gospel rozbrzmiewa w Gierczycach już co najmniej od 3 lat. Amatorski zespół dziecięco-młodzieżowy wspierają zawodowi muzycy, dyrygenci, osoby związane z muzyką gospel, działające na skalę ogólnopolską. Do tej pory prowadzone były w Gierczycach warsztaty z elementami gospel dla dzieci i młodzieży organizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Scholi w Gierczycach. Odbyły się też dwa koncerty uwielbieniowe. Przyszedł czas na stworzenie chóru gospel z sekcją dla młodzieży od 14 roku życia oraz sekcją dla dorosłych.

Pomysłodawcami i organizatorami przedsięwzięcia są Agnieszka i Krzysztof Pukowscy z Gierczyc oraz Wojciech Zwierniak, dyrektor muzyczny chóru.

Nabór do chóru oraz próby będą prowadzić Szymon Markiewicz – pianista, kompozytor i aranżer muzyki gospel oraz Patrycja Stachura – dyrygentka Gospel.

Jak widać po dotychczasowych zgłoszeniach inicjatywa budzi zainteresowanie nie tylko w powiecie bocheńskim, ale również brzeskim i wielickim.

– Mieliśmy zacząć 21 marca 2020, ale ogłoszona epidemia pokrzyżowała plany. Nie poddajemy się i nowy start ogłosiliśmy 30 czerwca – mówią organizatorzy przedsięwzięcia.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się w Wiejskim Domu Ludowym w Łapczycy.

Inicjatorzwy powstania chóru serdecznie dziękują dyrekcji Gminnego Centrum Czytelnictwa i Sportu w Bochni za udostępnienie lokalu.

Chętnych podzielono na dwie grupy, pierwsza zaczyna spotkanie o 18:00, a druga o 19:30 – mówią organizatorzy.

– Gospel urzeka radością, otwiera serca, otwiera nas na drugiego człowieka, a śpiew karmi duszę. Kto czuje te klimaty, kogo cieszy śpiew, niech przybywa do Łapczycy 30 czerwca – zaprasza Agnieszka Pukowska.

Gospel w Gierczycach – jak to się zaczęło

Gospel zagrał nam w duszach, gdy w roku 2016 wzięliśmy z mężem udział w warsztatach i festiwalu 7 x gospel w Krakowie. Czekaliśmy z niecierpliwością, aż poznana na festiwalu Ania Madej poprowadzi warsztaty z dziećmi i młodzieżą z Gierczyc i okolic.

I wydarzyło się to w marcu 2018. Od początku był z nami Tomek Majewski, perkusista, autor gospelowych piosenek, który ściągnął do nas Szymona Markiewicza – pianistę, Mateusza Sirego – basistę, dołączył również Wojciech Zwierniak i Michał Zwierniak i w takim mistrzowskim składzie zrobiliśmy w 2018 r. pierwszy koncert uwielbienia w Gierczycach.

W roku 2019 warsztaty i koncert na Zesłanie Ducha św. przygotowali: Ela Ekiert, która poprowadziła chór dziecięco-młodzieżowy, a od strony muzycznej – Szymon Markiewicz i Wojciech Zwierniak.

W listopadzie 2019 roku rozpoczęliśmy stałą współpracę z Szymonem i Patrycją Stachurą, dyrygentką chóru gospel. Średnio dwa razy w miesiącu spotykaliśmy się na 2-godzinnych warsztatach. Oni też przygotowali dzieci i młodzież ze Scholi z Gierczyc z przyjaciółmi do koncertu noworocznego.

Warsztaty z dziećmi i młodzieżą wrócą po ustaniu epidemii. Tak jak poprzednio, będą one otwarte, mogą dołączać dzieci spoza naszej parafii, spoza gminy a nawet spoza powiatu.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra