- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

Ponad 200 pięknych prac pokonkursowych na wystawie w Kopalni Sztuki Bochnia

- REKLAMA -

W 185. rocznicę urodzin i 130. rocznicę śmierci Jana Matejki w Szkole Podstawowej nr 5 w Bochni w ramach projektu, którego pomysłodawcą i twórcą była nauczycielka plastyki Agata Kufta- Pletty zorganizowano trzy międzyszkolne konkursy: historyczny – dotyczący „ Wiedzy o życiu i twórczości Jana Matejki”, plastyczny – „Bądź jak Matejko” oraz fotograficzny – „Postacie z obrazów Mistrza Jana Matejki- żywe obrazy”.

Na konkurs plastyczny wpłynęło 189 prac o różnej tematyce, wykonanych w różnych technikach plastycznych. Celem konkursu było ukazanie własnej twórczości artystycznej inspirowanej talentem i wrażliwością Jana Matejki. Nie chodziło tu o odwzorowanie tematu obrazów czy stylu Jana Matejki, lecz własne wizje i obrazy. Konkurs fotograficzny dotyczył przedstawienia „żywych obrazów” i okazał się niezwykle ambitny. Wymagał bowiem dużego zaangażowania zarówno dzieci, rodziców jak i ich bliskich. Celem było ukazanie fragmentów wybranych obrazów Jana Matejki lub ich całości, bez konieczności dokładnego odwzorowania postaci lub scen. Należało skupić się na ich wyobrażeniu.

Reprodukcję wybranego dzieła wraz ze zdjęciem „żywego obrazu” następnie komponowano na wybranym podłożu. Na ten konkurs wpłynęło 30 prac, na których uwieczniono dzieci z bocheńskich przedszkoli i szkół podstawowych w scenach z obrazów Mistrza Jana.

Nagrodzone prace, a także te które wpłynęły na konkurs można oglądać do czwartku w Kopalni Sztuki Bochnia.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

- REKLAMA -
Góra